Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.4. 2011 16:25

Policista rozbil hlavu fanouškovi Slávie. Vyšetřují ho jeho kolegové

Zdroj: YouTube.com

K incidentu došlo u stadionu Sparty před pondělním derby pražských "S". Policejní těžkooděnec tam rozbil obuškem hlavu ležícímu fanouškovi. Teď ho vyšetřuje kontrolní oddělení pražské policie.

"O tomto incidentu jsme získali informace den po bezpečnostním opatření. Tehdy jsme dostali k dispozici i videozáznam, který nyní analyzují pracovníci Odboru vnitřní kontroly pražské policie," řekl policejní mluvčí Tomáš Hulan s tím, že nelze předjímat závěry vyšetřování.


Na policii se podle serveru Novinky.cz  ve čtvrtek obrátil sám poškozený, který proti zasahujícím policistům podal stížnost. "Policisté dospěli k závěru, že je na místě podezření z trestného činu zneužívání pravomoci úřední osoby s nepřiměřeným použitím donucovacího prostředku," řekl Hulan, který přitom po derby prohlásil, že "ke zranění fanoušků došlo po zásahu létajícími předměty, nikoliv vinou zákroku policie".


Na videozáznamu je vidět, jak policisté jednoho z příznivců Slavie přinutí zalehnout čelem k zemi. Když zvedne hlavu, zasáhne ho policista obuškem do hlavy a způsobí mu krvavé zranění.

ČTK