Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 12. 10. 2011

Policista ZADRŽEL DEALERA přímo na ulici! Měl falešné doklady

Kolona na vaření pervitinu
Zdroj: Televizní noviny
Cizinec obchodoval s drogami. Ilustrační foto

Kriminalista v Praze zadržel dealera drog, měl navíc i falešné doklady.

Falešnými doklady se prokazoval cizinec, kterého v úterý odpoledne poznal a zadržel v Praze 1 procházející kriminalista. Při prohlídce u něj policista objevil jedenáct sáčku s drogami, řekl ve středu agentuře Mediafax policejní mluvčí Tomáš Hulan.

 

Kriminalista si muže, kterého znal, všiml kolem patnácté hodiny ve Vodičkově ulici v Praze 1. "Toho před několika měsíci kontroloval v rámci jiné akce, a proto věděl, že by srbsky hovořící muž měl mít v této době již platný doživotní zákaz pobytu v České republice, potažmo v celém Schengenském prostoru," dodal mluvčí.

 

Muž mu ale předložil místo srbských dokladů, stejně jako před několika měsíci, doklady bulharské. "Okamžitě bylo jasné, že není něco v pořádku a proto muže předvedl na policejní služebnu. Na té neskončil pouze kvůli dokladům, ale také proto, že při bezpečnostní prohlídce kriminalista nalezl a zajistil u muže jedenáct plastových sáčků naditých drogami, konkrétně pervitinem a heroinem," vysvětlil Hulan.

 

Bulharský cestovní pas a ID kartu podrobili policisté znaleckému zkoumání k ověření pravosti. "Závěr zněl, že se jedná o vysoce zdařilé a téměř profesionálně zpracované padělky, které nejsou pouhým okem rozeznatelné od dokladů pravých. Dle dostupných informací přijdou takto kvalitní padělky na černém trhu na přibližně tisíc euro," pokračoval mluvčí.

 

Cizinec do poslední chvíle zapíral svou skutečnou totožnost. Názor změnil až po předložení důkazů z policejních evidencí. "Vyšetřovatel sdělil třiačtyřicetiletému srbsky hovořícímu muži obvinění z trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, přechovávání omamné a psychotropní látky a padělání a pozměňování veřejné listiny a umístil ho do policejní cely.

 

V případě odsouzení muži hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Mediafax