Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.12. 2010 13:41

Policista ze Strakonic je podezřelý z krádeže benzinu

Policie - Ilustrační foto
Zdroj: TN.cz
Policejní inspekce ukončila akci s názvem ŠEJK, při které kriminalisté zadrželi policistu z Územního odboru Strakonice - ilustrační foto.

Inspekce Policie České republiky podezírá policistu ze Strakonic z přečinu krádeže. Agenturu Mediafax o tom ve středu informovala mluvčí inspekce Martina Lídlová.

Policejní inspekce ukončila akci s názvem ŠEJK, při které kriminalisté zadrželi policistu z Územního odboru Strakonice.

 

“Podezřelý policista od začátku letošního roku opakovaně v desítkách případů při tankování pohonných hmot u benzínové čerpací stanice ve Vodňanech, do svěřeného služebního vozidla neoprávněně odčerpával část paliva do různých nádob a tyto pohonné hmoty vykazoval jako spotřebované v rámci služby,“ vysvětlila Lídlová.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Policistka vybírala pokuty do kapsy. Zpronevěřila 151 tisíc

 

Odcizený benzín použil pro svoji vlastní potřebu a způsobil škodu ve výši několika tisíc korun. Celé protiprávní jednání policisty zaznamenal kamerový systém.

 

“Okresnímu státnímu zastupitelství České Budějovice byl podán návrh na zahájení trestního stíhání podezřelého policisty a vedení Krajského ředitelství Policie České republiky Jihočeského kraje bylo vyrozuměno o protiprávním jednání svého podřízeného,“ dodala Lidlová.

 

Policista byl zatím postaven mimo službu a čeká ho soud.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax