Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.11. 2012 17:39
pejskaři v sobě

Policista zkopal záchranářského psa. Bezdůvodně, tvrdí majitelka

ilustrační foto

Královéhradecký policista bezdůvodně zkopal a zranil fenku pitbulla vycvičenou pro vyhledávání lidí. To alespoň tvrdí záchranářka a majitelka devítileté Anušky. Policista má jinou verzi: Pes ho prý napadl a on se bránil.

Jedna zraněná záchranářská fenka, ale dvě verze, jak se vše odehrálo. Bývalý vojenský kynolog a současný policista tvrdí, že je pitbullka – při procházce s manželkou a dvěma psy – napadla.
 

Majitelka fenky nesouhlasí, agresivní byl policista, říká. "Kopal ji celou dobu do hlavy, vyloženě cíleně a docela dost silně. Ten pes měl popraskané žilky v očích, měl je podlité krví,“ popisuje útok Michaela Simonová, majitelka záchranářské fenky.
 

Policista to vidí jinak: "Ten pitbul se na nás vrhl, já jsem zareagoval tak, že jsem zvedl jednoho našeho psa a tomu pitbulovi jsem podmetl přední nohy.“
 

Vyhrocenou situaci uklidnili až městští strážníci, které policista přivolal. Po jejich odjezdu se však pejskaři opět rozvášnili. "Mně řekla – doslova – Ty zm*de, ču**ku, to ses pos*al, půjdu za tebou, abych věděla, kde bydlíš a večer tě dám zastřelit,“ popisuje pokračování hádky policista.
 

 

Michaela Simonová kontruje dalším pokračováním: "On mi vyhrožovat, že pokud za nimi půjdu, tak vytáhne kudlu a fenku podřízne. A vyhrožoval i mě, že mi rozmlátí obličej.“
 

Na policistu už paní Simonová podala trestní oznámení. Vzhledem k tomu že v době incidentu nebyl ve službě, budou se případem zabývat paradoxně jeho kolegové z práce. "V tuto chvíli nemůžeme říct, na čí straně je pravda. Důležitá pro nás budou svědectví nezúčastněných osob,“ uvedla k případu krajská policejní mluvčí Ivana Ježková.
 

Ať už spor dopadne jakkoliv, má paní Simonová strach, aby teď fenka neztratila k lidem důvěru. Její Anuška má totiž za sebou desítky úspěšných pátracích akcí, a to jak po ztracených dětech, tak třeba zavalených dělnících v sutinách.

s přispěním Jakuba Bystryczkého tn.cz / gar
Reklama