Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 21. 12. 2011

Policisté chytili nebezpečné lupiče a vyděrače, soud je nechal běžet

spolujezdec napadl policisty
Zdroj: Mediafax
Policisté zatkli lupiče, kteří unesli muže a vydírali ženu, soud je ale nechal na svobodě. Ilustrační foto

Trojici pachatelů loupeže a vydírání z Karlových Varů a Sokolova zadrželi a obvinili policisté, soud ale neshledal důvody k umístění do vazby a nechal je na svobodě. Agentuře Mediafax to řekla ve středu policejní mluvčí Zdeňka Papežová.

Muži se 15. prosince dopustili loupeže a vydírání. U obce Bor u Karlových Varů násilím donutili nastoupit do auta muže jdoucího po silnici. Posadili jej mezi sebe na zadní sedadlo a odvezli na polní cestu za Bor, kde ho povalili na zem a chtěli po něm peníze a cennosti. Při tom jej měli brutálně zbít a způsobit zranění po celém těle. Zmláceného muže nechali na cestě a odjeli, muž skončil na traumatologickém oddělení v karlovarské nemocnici.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Vyděrač chtěl dva miliony. Hrozil, že vyhodí do povětří PANELÁK


"Obvinění měli také ve stejný den vydírat ženu z Ostrova. V jejím bytě po ní chtěli 24 tisíc korun, které měla údajně vrátit. Ženě i její dceři vyhrožovali dalším fyzickým násilím, pokud peníze nevrátí. Poté, co odešli z bytu, jeden z obviněných telefonicky kontaktoval poškozenou a sdělil jí, že má čas do soboty a pokud peníze nevrátí, bude mít velké problémy ona i její dcera," řekla Papežová.


Případ převzala policie, pachatele odhalila a zadržela. "Po zadržení obvinění čekali v policejní cele na rozhodnutí soudce o tom, zda budou trestně stíháni vazebně. Soudce vazební důvody neshledal, proto je policie stíhá na svobodě," dodala Papežová.

maš tn.cz / Mediafax
Reklama