Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.2. 2013 20:45
kauza nekončí

Policisté našli dalších deset chlapců, které znásilňovali skautští vedoucí

Zdroj: TV Nova

Kauza skautských vedoucích, kteří znásilňovali své svěřence, nekončí. Podle vyšetřovatelů mohla dvojice znásilnit daleko více nezletilých chlapců než se původně předpokládalo.

Policisté zjistili identitu dalších přibližně deseti zneužitých chlapců. Uzavření kauzy se kvůli tomu o několik týdnů protáhne.

 

Oba muži chlapce zneužívali přímo ve skautské klubovně nebo za nimi jezdili autem. Oběti si hledali přes internet, znásilňování trvala i několik hodin. Veškeré nechutnosti, které dětem prováděli, si natáčeli na video nebo fotili. Vyšetřovatelé materiály objevili v jejich počítačích, desítky znásilněných dětí se dodnes nepodařilo identifikovat.

 

"Dokonce měli nějakou svoji hierarchii, neboli rozpis, který den ho zneužíval bratr Piškot, který den bratr Meluzín a který dny byli všichni tři dohromady," svěřila se matka zneužívaného chlapce.

 

Na případ se přišlo loni v březnu. Jeden z chlapců se psychicky zhroutil. Přímo ve skautské klubovně, ho znásilňovali téměř rok. Kluk to snášel tak dlouho, protože ho vedoucí vydírali. Našli si ho na sociální síti, kde se vydávali za dívku a tahali z něj nahé fotky a videa. A pak začalo vydírání. Buď jim bude po vůli nebo fotky a videa pošlou všem jeho kamarádům.


 

Stejným způsobem hledali i své další oběti. Prokázáno mají přes 50 znásilněných chlapců po celé republice. Dalších až 150 dětí se dodnes nepodařilo vypátrat nebo tají, že se jim něco takového stalo. "Těch poškozených osob bylo daleko, mnohem, více. Soud, který bude probíhat v takovémto rozsahu zde ještě uskutečněn nebyl," řekl dozorující státní zástupce František Stibor.

 

Vyšetřování se patrně protáhne do konce února. Oba vedoucí čeká obvinění z těchto sedmi trestných činů. Můžou dostat až 12 let vězení
 

tn.cz / TV Nova / anš