Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.10. 2014 13:46
Je za mřížemi

Policisté v Plzni dopadli lupiče se samopalem z Prahy!

Policisté vedou zadrženého - ilustrační foto
Zdroj: Policie ČR

Plzeňští policisté při běžné silniční kontrole v pátek dopadli hledaného lupiče. Ten se samopalem v Praze přepadl sexshop a banku. Lupič skončil v policejní cele.

Muž přepadl na začátku září banku v Ovanecké ulici v Praze 7. Ta ale nedisponuje finanční hotovostí a tak odešel s prázdnou. Navíc přepadl také sexshop v pražské Plzeňské ulici. Odtamtud si odnesl peníze a mobilní telefon prodavačky.

 

 

"Díky medializaci celého případu a usilovné práci kriminalistů se během několika dní podařilo zjistit pravděpodobnou totožnost podezřelého. Státní zástupce pak na žádost kriminalistů vydal předběžný souhlas s jeho zadržením a bylo pak jen otázkou, kdy ho policisté dopadnou," uvedla policejní mluvčí Hana Jeřábková.

 

V pátek pak policisté v Plzni na lupiče narazili při běžné silniční kontrole. Po zadržení pak v kufru jeho auta našli i samopal, který při přepadeních používal. Jak se následně ukázalo, šlo o airsoftovou zbraň.

 

 

"Ihned poté vyrozuměli kriminalisty z Prahy, kteří si podezřelého převzali. Po provedení nezbytných úkonů putoval zadržený do cely předběžného zadržení, kde v současné chvíli čeká na verdikt soudu o uvalení vazby. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu loupeže, za což mu v případě odsouzení hrozí dva až deset let za mřížemi. Není však vyloučeno, že v tomto případě soud přihlédne k jeho bohaté trestní minulosti a uloží muži trest blížící se horní hranici trestu," dodala mluvčí.

TN.cz