Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 31.7. 2009 10:42

Řidič se 4,55 promile si hrál na Moravě s policisty na honěnou

Opilého řidiče začali policisté pronásledovat za Ostrožskou Novou Vsí. Zastavil až na zvukové znamení.

Na Uherskohradišťsku zastavili policisté řidiče, který nadýchal 4,55 promile alkoholu. Na mol opilého řidiče nejprve pronásledovali a poté zadrželi policisté v noci na pátek za obcí Ostrožská Nová Ves na Uherskohradišťsku.

 

V osobním vozidle značky Volvo seděl čtyřiačtyřicetiletý muž a mířil od Ostrožské Nové Vsi směrem na Kunovice. Policisté ho chtěli zastavit, ale řidič na jejich výzvu nereagoval a odbočil na parkoviště u lázní, a pak pokračoval v jízdě po polní cestě směrem k chatové oblasti.

 

"Policisté muže pronásledovali, až ho pomocí výstražného zvukového znamení zastavili. Při první dechové zkoušce mu naměřili čtyři promile alkoholu, druhá zkouška už měla výsledek 4,39 a třetí dokonce 4,55 promile alkoholu," uvedla policejní mluvčí Jitka Zámečníková.

 

Řidič se dobrovolně podrobil odběru krve, takže přesná hladina alkoholu bude známa až za několik dní. Podle všeho se ale jedná o letošního alkoholového rekordmana na Uherskohradišťsku.

 

"Tak vysokou hladinu alkoholu jsme letos ještě žádnému řidiči nenaměřili," potvrdila mluvčí. Opilci teď hrozí až jednoroční vězení.

 

Kvůli alkoholu přišel o řidičák osmnáctkrát

 

Sedmačtyřicetiletý řidič měl v krvi 4,3 promile, když v březnu naboural v Klečůvce na Zlínsku a skončil v příkopu. Policie, která na místo přijela zjistila, že řidič je starý známý, kterému řidičské oprávnění sebrali už osmnáctkrát.

 

Českým rekordmanem je ale pravděpodobně Milan Čurda, který měl v roce 2005 nehodu s osmi promile v krvi.

Mediafax