Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.12. 2010 13:38

Policistka z Olomouce pěstovala marihuanu

Inspekce Policie ČR zadržela policistku z Olomouce, která měla pěstovat a prodávat marihuanu. Policistka a jeden civilista jsou podezřelí z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, informovala ve středu agenturu Mediafax mluvčí Martina Lídlová.

Policejní inspekce nazvala akci, při které dopravní policistku s další osobou sledovala, Žampión. "Obě osoby jsou podezřelé, že v průběhu letošního roku v bytě v Litovli přechovávaly a pěstovaly tzv. indoorovým způsobem rostliny marihuany. Podezřelá civilní osoba navíc tuto látku v usušeném stavu v desítkách případů prodávala různým uživatelům v Olomouckém kraji," dodala mluvčí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VIDEO: Zátah v pěstírně konopí! Tisíce rostlin marihuany v hotelu

 

Okresnímu státnímu zastupitelství v Olomouci byl podán návrh na zahájení trestního stíhání obou podezřelých osob. Státní zástupce návrh akceptoval a zahájil trestní stíhání. "Vedení Krajského ředitelství Policie České republiky Olomouckého kraje bylo vyrozuměno o zadržení své podřízení policistky," ukončila Lídlová.

 

V případě odsouzení hrozí oběma zadrženým až pětiletý pobyt ve vězení.

 

Policejní inspekce již minulý týden zadržela policistu z Prahy, který měl v posledních dvou letech prodávat marihuanu. I on byl obviněn z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy a hrozí mu stejný trest.

tn.cz / Mediafax