Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.5. 2014 20:51
pohřeb policistky

To je policistka Petra, kterou zabil zfetovaný řidič! FOTKY z pohřbu

Zdroj: TV Nova

Dojemný obřad s účastí stovek kolegů měla policistka Petra (36), kterou před týdnem zabil svým autem zfetovaný ujíždějící řidič. Pohřbu se dnes zúčastnili i policejní prezident a ministr vnitra.

Zhruba dvě stovky policistů ve slavnostních uniformách přišly na poslední rozloučení se svou kolegyní Petrou, kterou 2. května srazil autem ujíždějící řidič Josef Novák, kterého pronásledovaly hlídky. Po Petře zůstal zdrcený manžel a dva malí synové Mareček a Martínek.

 

Žena utrpěla velmi vážná poranění, kterým následující den v nemocnici podlehla. Mladíka policie po nehodě dopadla - ukázalo se, že neměl řidičák a byl pod vlivem drog. Měl ale také vystavených 11 zákazů řízení.
 

Policistka v osudnou noc z pátku na sobotu vyskočila ze svého vozu a postavila se vozu, který ujížděl dalším hlídkám. Muže vyzývala, aby zastavil. Měla reflexní vestu a majáky jejího vozu byly zapnuté. Mladík ji přesto bezlítostně smetl a sám nakonec havaroval. Teď čeká na soud ve vazbě.
 

111

GALERIE: Pohřeb policistky zabité zdrogovaným řidičem

Zdroj: ČTK

Pohřeb policistky zabité zdrogovaným řidičem - 8

Hodnocení:


 

Za svůj čin už policistka Petra Z. obdržela in memoriam medaili za statečnost od Unie bezpečnostních složek. Svou přítomností na pohřbu ocenili kolegyni nejen řadoví policisté, ale i ministr vnitra Milan Chovanec a policejní prezident Tomáš Tuhý.
 

Pohřeb odpovídal zákonu o policii a odehrál se se všemi náležitostmi, které k tomu patří. Rakev byla zahalená do státní vlajky a na závěr obřadu byly vypáleny čestné salvy. "Je to obrovská tragédie," řekl po obřadu policejní prezident. Podle svých slov podpoří změnu legislativy, aby za neuposlechnutí výzvy k zastavení padaly tvrdší tresty než dosud.
 

 

Bezohledný řidič může počítat s obviněním z násilí proti úřední osobě. Za smrt policistky by mu tak měl hrozil trest od 8 do 16 let. Proti jeho činu se na sociálních sítí zvedla už velká vlna kritiky a nesouhlasu s takto mírným trestem. Konečný rozsudek ale určí až soud.
 

Unie bezpečnostních složek zřídila pro podporu rodiny policistky, která měla dvě malé děti, sbírku. Za několik dnů se na ní shromáždilo už skoro 1,5 milionu korun. Kolegové sražené policistky přislíbili založit také spořící konto, aby malým synům zabité Petry ulevili od těžkého osudu.

tn.cz / gar

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

12.5. | 20:31 hladik josef
8
Elana 2 nejsi ty nějaká čokoláda ? Nebo jsi pouhá ubožačka která nemá vlastní ...
12.5. | 20:37 elana2
-10
POLICAJTKA JE ZA RIZIKO TEDY I SMRT PLACENÁ, HLAVNĚ ŽE SE NESTALO NIC ...
12.5. | 23:55 joska miluk
0
Náhlasit nevhodný komentář
elena2: tobe to trochu nepřemejšlí když vypoustis takovyhle kraviny. Pověsit takového grázla
12.5. | 22:18 sagar1964
3
Náhlasit nevhodný komentář
Jo,pořad platí,že všichni jsou si před zákonem rovni:akorát někteří jsou si rovnější.pokud nebudou tresty extrémně odstrašující jak např.v Thajsku...ale to se nestane,protože:co když sedne v budoucnu za volant ožralej nebo sfetovanej např. synek nějakého potentáta s dlouhými prsty?
12.5. | 21:59 fffff fffffffff
2
Náhlasit nevhodný komentář
elena2: Běž si Ty huso zamýchat omáčku nebo ti starej ubalí po tlamě že dřepíš u PC a zkrátí ti řetěz.Můžeš tomu feťákovi nosit buchty a indulonu do báně a jako bonus mu pohlídat toho alimenta,ktarýho minimálně 10 let neuvidí.
12.5. | 20:37 elana2
-10
Náhlasit nevhodný komentář
POLICAJTKA JE ZA RIZIKO TEDY I SMRT PLACENÁ, HLAVNĚ ŽE SE NESTALO NIC KLUČINOVY, TEN ZATO PLACENEJ NEBYL A HLAVNĚ NA NĚJ DOMA ČEKÁ MIMČO.
12.5. | 20:34 elana2
-8
Náhlasit nevhodný komentář
Kdyby policajtka postupovala v souladu se zákonem, tak by k ničemu nedošlo. TAKHLE MUSÍ POLICAJTI ZASE LHAT DO KAMER A DO FOŤÁKŮ, ŽE VONA ZA NIC NEMŮŽE A ŽE VŠECHNO BYLO V SOULADU SE ZÁKONEM - NESMYSL.
12.5. | 20:31 elana2
-8
Náhlasit nevhodný komentář
POLICAJTKA PORUŠILA BEZPEČNOST PRÁCE A BEZPEČNÉ POSTUPY V ZAJIŠŤOVÁNÍ NEZNÁMÉ OSOBY A MŮŽE SI ZATO SAMA.
12.5. | 20:31 hladik josef
8
Náhlasit nevhodný komentář
Elana 2 nejsi ty nějaká čokoláda ? Nebo jsi pouhá ubožačka která nemá vlastní mozek? Podle toho to na to vypadá.Starej se raději o svoji čokoládovou rodinu a nemotej se do věci které jsou ti cizí vypadá to že máš někoho v krimu podle žvástů
12.5. | 20:07 fffff ffff
-8
Náhlasit nevhodný komentář
Co zase hned všichni kecáte že je zfetovaný vůbec toho člověka neznáte a tohle srazit vás, tvhovno a vy jste zase chytrý co, dobre policajtka za to nemohla ale co se furt do něj navážíte nevíte co si on prožil tak držte hubu.
12.5. | 19:06 elana2
2
Náhlasit nevhodný komentář
petrzh 12.5.2014 18:16 MYSLÍM, ŽE TO V URČITÉ ROVINĚ CHCEŠ MYSLET DOBŘE,ALE BOHUŽEL SE HLUBOCE MÝLÍŠ... Oni nevymřou Ti feťáci, ale zbohatnou Ti zkorumpovaní policajti s pokřivenejma charakterama co tenhle byznys chrání a pomáhají mu prosperovat....Až by vymřeli tihle feťáci tak oni si najdou další ...
12.5. | 18:16 Petr Krejcar
5
Náhlasit nevhodný komentář
elena2-vlastně máš pravdu, není potřeba zmetky feťácký střílet, mnohem jednodušší bude jim rozdávat krokodýla, oni vymřou sami a bude klid.