Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.3. 2011 18:26

Požár v domě v Praze: 30 evakuovaných, utíkaly i děti!

Požár na pražském Smíchově
Zdroj: Mediafax
Požár na pražském Smíchově

Evakuaci zhruba tří desítek osob si v úterý nad ránem vyžádal požár půdního bytu v Holečkově ulici na pražském Smíchově. Na místě zasahovaly tři družstva hasičů, kteří k hašení museli použít dvě vysokozdvižné plošiny.

Podle řídícího důstojníka směny hasičů, nadporučíka Pavla Hoška došlo k požáru půdních prostor, kterým byl zasažen jeden z bytů v podkroví ve čtvrtém patře. Aby hasiči mohli vstoupit dovnitř, museli byt otevřít násilím.
 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:Kvůli zásahu hasičů museli být z činžovního domu evakuovány zhruba tři desítky osob, pro které byl v Plzeňské ulici přistaven autobus." V autobuse bylo třicet lidí včetně čtyř dětí," uvedla pro Mediafax mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová.

"Autobus zajistil přes jednotný bezpečnostní systém operační linky 158. V tuto chvíli se už ale většina nájemníků mohla vrátit do svých bytů," uvedl kolem páté hodiny ranní tiskový mluvčí pražské policie Tomáš Hulan s tím, že aktuální situace se odvíjí od dohašovacích prací. Podle dostupných informací došlo k požáru bytu, jehož nájemnice je dlouhodobě pryč.

Mluvčí policistů Hulan dále uvedl, že ihned jakmile to okolnosti dovolí, bude započato s vyšetřováním příčiny požáru." Prvotní ohledání bude provedeno ihned po ukončení dohašovacích prací s tím, že doohledání pak bude probíhat v dopoledních hodinách," uzavřel mluvčí.

Škoda, kterou oheň způsobil, zatím nebyla vyčíslena.

Mediafax