Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.4. 2012 20:40

Pozor při nákupu auta! V Česku řádí organizovaný gang podvodníků

Zdroj: TV Nova

Chcete si koupit auto na inzerát? Pokud jste si vyhlédli vůz ze zahraničí, pak si dejte velký pozor. Už několik lidí totiž naletělo dalšímu podvodníkovi. Převedli na jeho účet nemalou zálohu a tím celý obchod skončil.

Zaplatil víc než sedmdesátitisícovou zálohu za vysněné zánovní BMW z Anglie, dodnes ale chodí pěšky. I čtyřiadvacetiletý Ladislav naletěl na inzerát, kterému se nedalo odolat.
 

Prodejce vystupující pod jménem Martin Lemans vysvětloval výhodnou nabídku srdceryvnou historkou: „Bratr byl velký fanda do aut, pořídil si tento vůz, ale náhle zemřel.“
 

Auto nabízel o padesát tisíc korun levněji, něž se pohybuje jeho cena na trhu - Ladislav místo toho o víc než sedmdesát tisíc přišel. Najednou totiž zmizely peníze, vysněné auto, i Martin Lemans, kterého znal jen přes e-maily a telefon. Vypadá to, že naletěl propracované mezinárodní organizované skupině.
 

„Domnívám se, že je to velká síť lidí, ten který se mnou mluvil, byl nejspíš cizinec,“ říká podvedený Ladislav.
 

Kriminalisté už vědí o dalších na vlas stejných příbězích, mění se jen inzerované vozy a výše záloh. Všechny peníze skončily na účtu jedné britské banky. Vlastně neskončily - účet Martina Lemanse už někdo vybral.
 

Zatím se na policii přihlásili čtyři podvedení. Ti přišli dohromady o čtvrt milionu korun. Podvedených bude ale nejspíše daleko víc. Vyšetřováním se už totiž zabývá také Interpol.


ČTĚTE TAKÉ:

Kupujete ojeté auto? Dejte si pozor! Až polovina aut v Česku má přetočený tachometr

„V tuto chvíli máme již několik poškozených, kdy celková škoda je vyčíslena na několik stovek tisíc korun, ale není to konečné číslo,“ říká mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.
 

Kriminalisté se tentokrát ani nesnaží vyzývat další podvedené, aby se jim ozvali. Jak se nám přiznali, spíš se děsí toho, kolik lidí se jim ozve po této reportáži.

s přispěním Pavla Šuby tn.cz / TV Nova
Reklama