Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.2. 2015 14:24
Podvodníci útočí

POZOR! Ve Svitavách se objevily falešné exekuční výměry!

Exekuce
Zdroj: tn.cz/ oficiální zdroj

Velkou pozornost své poště by měli věnovat lidé ve Svitavách. Ve zdejších schránkách se totiž objevily výzvy k zaplacení více než desetitisícové dluhu za svoz odpadu. Jde ale o podvod!

Dopis se nese ve velmi výhrůžném tónu ve stylu: Toto je poslední výzva, pokud do 9. února nezaplatíte 11 200 korun, bude okamžitě přistoupeno k "okamžité fyzické exekuci" a už se není kam odvolat.


"Exekutorská komora ČR podává trestní oznámení a obrátí se i na Finanční analytický útvar Ministerstva financí, aby zablokoval bankovní účet, který podvodník používá," popírá pravost výzvy mluvčí Exekutorské komory Petra Báčová.


Falešný exekuční výměr
Zdroj: Oficiální zdroj


Báčová upřesňuje, že podvodníci zneužívají jméno opravdové exekutorky z Ostravy a dokonce se ukázalo, že uváděný účet už v minulosti sloužil podvodníkům k porušování zákona.


"Výzva obsahuje nepřípustné výhrůžky v tom smyslu, že v případě neuhrazení dluhu do 9. února 2015 dojde „k okamžité fyzické exekuci“ a že výkon provede „exekuční komisař“, což je osoba, která v exekučním řízení neexistuje. Výzva obsahuje i pravopisné chyby," uvádí mluvčí exekutorů.


Tuto výzvu proto můžete směle ignorovat. Autorům falešného exekučního příkazu navíc v případě dopadení a odsouzení hrozí až tři roky vězení.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Přijde Bára Štěpánová o střechu nad hlavou? Na manžela jsou uvaleny dvě exekuce!

Maximální turbulence v peněžence: Zpěvák Daniel Vali čelí hned třem exekucím

pez TN.cz