Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 30. 12. 2014
Arsenál načerno

Pražan se omylem střelil do hlavy, doma měl kulomet i granát!

Samopal. Ilustrační foto.
Zdroj: Jindřich Kodíček
Ilustrační snímek

Pětatřicetiletý muž se v pondělí večer při neodborné manipulaci s pistolí omylem střelil do hlavy. Záchranáři ho převezli s vážným zraněním do nemocnice.

Policie pak v jeho bytě v Kusého ulici v Praze 8 nalezla řadu nelegálně držených střelných zbraní včetně kulometu či granátu, upřesnil pražský policejní mluvčí Tomáš Hulan. Policisté podle něj podezírají muže z nedovoleného ozbrojování.


"Prošetřování ukázalo, že zraněný muž není držitelem žádné skupiny zbrojního průkazu, a tudíž zmiňované zbraně přechovává nelegálně," uvedl Hulan. V bytě bylo podle něj 21 zbraní, převážně šlo o pistole a revolvery. Část byla funkční a část nikoliv. Událost se odehrála kolem 21:30.


"S ohledem na nalezený arzenál, a jeho možnou nebezpečnost byla také ve hře evakuace celého domu," sdělil mluvčí. Podle něj se již policie začala připravovat na možnost zajistit nájemníkům provizorní útočiště v evakuačním autobusu.


Pyrotechnik ale nakonec zjistil, že granát nebyl natolik nebezpečný. Střelné zbraně poté zajistili policisté ke znaleckému zkoumání a prověření, zda s nimi nebyl v minulosti spáchán trestný čin.

tn.cz / ČTK