Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 10. 8. 2011

Přepadávali herny, PRÝ Z HLOUPOSTI! Teď stojí před soudem

soud Ostrava přepadení herny
Zdroj: Mediafax

Lupiči před Vánoci přepadávali herny, u soudu v Ostravě tvrdí, že z hlouposti.

Ze šesti ozbrojených loupežných přepadení se od středy zpovídají u Krajského soudu v Ostravě dva jednadvacetiletí mladíci. V předvánočním čase loňského roku přepadávali herny a kasína na Frýdecko-Místecku.

 

Z frýdecko-místeckých heren si během prosince a ledna 2010 odnesli celkem asi 314 tisíc korun. Obsluze hrozili kuchyňským nožem nebo maketou pistole. "Důvodem přepadení byla zištnost. V době loupeží jim bylo oběma 20 let. Jedna z číšnic po přepadení utrpěla posttraumatický šok a musela vyhledat odbornou pomoc," řekla státní zástupkyně Jarmila Alizeyová.

 

Dvojice podle obžaloby v šesti případech přepadla herny nebo kasina poté, co se Jakub Binar přesvědčil, že uvnitř nejsou žádní hosté. Josef Muroň pak obsluze přiložil k tělu kuchyňský nůž nebo maketu pistole a přinutil je vydat peníze. Ze dvou kasin odnesli 250 tisíc určených k vyplácení výher hráčů. Ve dvou případech číšnice přivolaly pomoc a lupiči utekli bez peněz.

 

 

soud Ostrava přepadení heren
Zdroj: Mediafax

 

 

 

Binar se k loupežím přiznal, Muroň u soudu odmítl vypovídat. "Celé to bylo z blbosti. Chtěl jsem pomoct kamarádovi. Měl jsem vejít dovnitř ověřit, že tam nikdo není. To byla moje role. Vůbec jsem nedomyslel následky, co to udělá s mojí rodinou, Je mi to líto," řekl před senátem soudu Binar.

 

Část peněz lupiči po zatčení vrátili. Za zvlášť závažný zločin loupeže hrozí Josefu Muroňovi pět až 12 let, komplici Binarovi dva roky až deset let.

 

Soudní jednání pokračuje v dalších dnech výslechy svědků a soudních znalců. "Soud vyslechne znalce z odvětví psychiatrie kvůli vzniku posttraumatické stresové poruchy u jedné ze servírek," dodala mluvčí soudu Lucie Böhmová.

 

Mediafax