Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.5. 2012 18:34
Mela na Jihlavsku

Policisté řešili bitku čtyř opilců, pak se na ně vrhlo 20 rváčů

Zdroj: TV Nova

Obrovskou rvačkou mezi policejní hlídkou a asi dvacítkou opilých lidí skončila víkendová oslava narozenin v Jihlavě. Zraněni byli dva policisté.

Policisté podle informací televize Nova rozháněli menší potyčku čtyř alkoholem notně posilněných mladíků před jednou restaurací v Jihlavě.


Jenže po chvilce z domu, kde se právě konala oslava narozenin, podle policie vyběhlo ještě asi dalších dvacet lidí a začala rvačka.

 

Dva z mužů jednoho z policistů chytili za ruce a třetí ho vzápětí dvakrát udeřil pěstí do obličeje. Druhý policista byl v té době rovněž napaden jiným mužem ránou pěstí do obličeje. Druhý policista, kterého dva útočníci drželi, se vysmekl a přivolal další policejní hlídky. „Poté oba policisté za použití donucovacích prostředků muže, který jako první udeřil zakročujícího policistu, svedli na zem a přiložili mu pouta,“ řekl kriminalista Pavel Krčál s tím, že ostatní účastníci rvačky jen přihlíželi, do útoku se aktivně nezapojili, policisty ale vulgárně slovně napadali.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Opilci vrazili střep otci do oka
 

Policistům, kteří byli ve značné menšině, během pár minut přijely na pomoc další hlídky, které vyhrocenou situaci uklidnily. Oba příslušníci ale mezitím utrpěli zranění. Jeden z policistů skončil s vážným zraněním hlavy v nemocnici a policejní uniformu si ještě nejméně pár týdnu rozhodně neoblékne, druhý vyvázl jen s modřinami a odřeninami.
 

Zatím byli obviněni dva muži z útoku na veřejného činitele, počet obviněných ale nemusí být konečný.

 

hel s přispěním Davida Pika TN.cz