Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.4. 2013 21:37
chtěl je zabít

Propustili ho: Bratrance Petry za vyhrožování vrahům neobviní

Zdroj: TV Nova

Bratranec umučené Petry z Jihlavska prohlásil v televizi, že kdyby její vrahy někde potkal, tak by je zabil. Policie ho kvůli tomu hnala k výslechu.

Policie po pátečních Televizních novinách odvezla k výslechu Petřina bratrance Martina Zavadila, který v živém vstupu prohlásil, že by dívčini vrazi by měli dostat trest smrti.
 

"Kdybych ho tady potkal, tak bych ho zabil. Strašně bych ho zrasoval. Chci ho osobně potrestat, i kdyby mě zavřeli,“ prohlásil v TV Nova Martin pár hodin poté, co se dozvěděl, že jeho patnáctiletou sestřenici brutálně zavraždili.

 

Policie ho za jeho výroky předvedla k výslechu, nakonec ho ale z ničeho neobvinila a propustila ho.  "Vyjádřil se způsobem, jaký u adresáta výroku mohl vzbudit důvodné obavy o zdraví a život. Policie proto musela ze zákona konat. Mladík byl vyslechnut a podal vysvětlení, které komentovat nebudu. Obviněn nebyl. Byl poučen, že podobné jednání je nepřípustné," řekla krajská policejní mluvčí na Vysočině Dana Čírtková.

 

 

Kdo jinému hrozí smrtí nebo ublížením na zdraví, riskuje podle zákona tři roky za mřížemi Policisté ale musejí mít důvodné podezření, že to myslí vážně. Pokud by chtěli trestat všechny, kteří přejí vrahům Petry to nejhorší, skončila by za mřížemi půlka Jihlavy.

 

Podívejte se na rozhovor s Petřiným bratrancem Martinem:

Zdroj: Josef Svoboda

 

Případ vyvolal vlnu emocí, lidé v diskusích na sociálních sítích volají po obnovení trestu smrti. Podobné téma by zřejmě mělo mít veřejné shromáždění svolané na sociální síti facebook na pátek 5. dubna od 15:00 na Masarykovo náměstí v Jihlavě. Město nyní nezná detaily této akce, ale organizátoři by její konání měli oznámit magistrátu kvůli bezpečnosti, případně kvůli kolizi s jinou akcí, řekl ČTK mluvčí města Radek Tulis.

hel tn.cz / ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

1.4. | 20:32 františek Koval
5
Kdyby takto rychle pracovali soudní činitelé při rozkrádání republiky??????
1.4. | 22:04 Jiri Voves
0
Museli by zavřít ne jen půlku Jihlavy, ale možná více než půlku občanů Čr ! To ...
1.4. | 22:59 jakasi69
3
Náhlasit nevhodný komentář
Pane "vovsik" to byla ironie.
1.4. | 22:04 Jiri Voves
0
Náhlasit nevhodný komentář
Museli by zavřít ne jen půlku Jihlavy, ale možná více než půlku občanů Čr ! To byl zřejmě také důvod,proč najednou couvli. A hlavně-v demokratickém státě,by měl mít možnost každý svobodně vyjádřit svůj názor , ať jako třeba "jakasi69" - by si ho chtěl "vzít domů" ...
1.4. | 21:10 jakasi69
4
Náhlasit nevhodný komentář
Tak to je dobrý z emocí uděláte zpravodajskou bombu, a to pak běžíte ještě na policii to rozmáznout aby bylo o čem točit. To se divím že nepátráte po všech těch co tvrdí takovou hroznou věc že by měla být smrt za smrt. Opravdu jste horší jak bulvár. Třetina věcí si myslím že do hlavního ...
1.4. | 20:58 jakasi69
4
Náhlasit nevhodný komentář
Tak to je dobrý z emocí uděláte zpravodajskou bombu, a to pak běžíte ještě na policii to rozmáznout aby bylo o čem točit. To se divím že nepátráte po všech těch co tvrdí takovou hroznou věc že by měla být smrt za smrt.
1.4. | 20:32 františek Koval
5
Náhlasit nevhodný komentář
Kdyby takto rychle pracovali soudní činitelé při rozkrádání republiky??????