Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Lesy chrání, lesy ozdravují

Aktualizováno 22.12. 2009 15:54

Radar v Hlučíně vydržel týden. Ukradli ho

Měření rychlosti
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto

Pevný radar na měření rychlosti v Hlučíně na Opavsku řidiče strašil jen týden. Teď ho mají zloději.

Stacionární radar na měření rychlosti, který v Hlučíně zprovoznili minulou středu, v noci na úterý ukradl neznámý zloděj. Informovala o tom v úterý mluvčí hlučínské radnice Lada Dobrovolná.


Radary byly nainstalovány v Písečné ulici a ulici ČSA. "Přístroj z Písečné ulice odnesli zloději, zůstaly po nich na místě jen kleště, které ke krádeži použili. Motiv činu je nejasný, protože radary jsou po odpojení v podstatě k ničemu,“ uvedla Dobrovolná.


Cena radaru je 43 200 korun. Přístroje byly pojištěné, radnice hodlá v nejbližší době koupit radar nový a instalovat ho na stejné místo. Případem se zabývá i policie.


Podobný případ se v listopadu 2008 odehrál v Moravských Budějovicích. Tady sice lupiči radar přímo neukradli, ale zasekli do něj krumpáč takovou silou, že radar přestal fungovat. Městu přitom vydělával miliony. I v tomhle případě ale způsobenou škodu pokryla pojistka.


Jiní chytráci se zase snaží vyhnout placení pokut tím, že kradou dopravní značky. Anebo přelepují čidla radarů izolepou nebo na ně stříkají barvu ze sprejů.

tn.cz / Mediafax