Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 10. 1. 2014
Chce bojovat

Ředitel liberecké nemocnice vyhlásil válku policii! Můj syn tu kadeřnici zabít nechtěl, tvrdí

Lukáš Nečesaný
Zdroj: TV Nova

Lukáš Nečesaný se podle obžaloby pokusil v Hořicích na Jičínsku zavraždit kadeřnici. Obžalovaný je synem ředitele liberecké nemocnice, který je přesvědčen o jeho nevině a zvažuje odchod z nemocnice, pokud bude jeho syn pravomocně odsouzen.

Hradecký krajský soud  ho včera poslal na šestnáct let do vězení. Včerejší verdikt zatím není pravomocný. Obžalovaný u soudu vinu popřel. Otec Lukáše Nečesaného Luděk Nečesaný, ale není s rozhodnutím spokojen.

 

Už včera novinářům řekl, že policisté v celém případu odvedli velmi zvláštní práci. "Hovoří se o různých věcech, stále nedokážeme pochopit, proč policisté nevyšetřovali jiné linie, koho chránili. Věříme, že vrchní soud bude posuzovat důkazy mnohem lépe a mnohem racionálněji," řekl Nečesaný, který tvrdí, že proti jeho synovi v tuto chvíli nejsou žádné důkazy.

 

Dnes sdělil, že se chystá jít do otevřené války s hradeckou policií. Nelíbí se mu způsob, jakým probíhalo vyšetřování. Chování vyšetřujícího kriminalisty i dozorující státní zástupkyně prý bylo manipulativní a účelové. Podává trestní oznámení na Generální inspekci bezpečnostních sborů.

 

 

Zároveň prý ale nechce zneužívat svou pozici v nemocnici. "Chci se domluvit s kolegy v nemocnici. Zvažuji, že se na práci v nemocnici vykašlu a budu se věnovat tomuto případu. Když ale budou kolegové chtít, abych v práci v utlumené pozici pokračoval, budu," řekl ředitel Nečesaný novinářům z MF Dnes.

 

Soud jednadvacetiletému mladíkovi také uložil uhradit poškozené zhruba 80.000 korun a zdravotní pojišťovně 235.000 korun. Soud také rozhodl o tom, že Nečesaný zůstane ve vazbě. Podle předsedy senátu Jiřího Vacka měl obžalovaný k útoku zištný motiv. Vynesení rozsudku sledovalo přímo v soudní síni několik příbuzných obžalovaného, někteří z nich při odchodu volali, aby se členové senátu styděli.

 

Podle spisu mladík ženu napadl loni 21. února v její provozovně těsně před zavírací hodinou. Kadeřnici rozpůleným polenem šestkrát udeřil do hlavy a ukradl jí doklady a více než 10.000 korun z tržby a peněženky. Vážně poraněnou ženu našel později její syn, život jí zachránili lékaři hradecké nemocnice.

pet TN.cz
Reklama