Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.5. 2012 21:01

Řidič zvrhlého doktora Bartáka promluvil: Viděl jsem, jak jí zmlátil

Zdroj: TV Nova

V případě tyranského lékaře Jaroslava Bartáka se objevil zásadní svědek. Rozhodl se vypovídat jeho dlouholetý osobní řidič, který přímo viděl, jak Barták napadl jednu ze svých asistentek.

Případ lékaře Jaroslava Bartáka, který je obviněn z toho, že bil a znásilňoval své asistentky, má nového zásadního svědka. Je jím jeho osobní řidič, čtyřiapadesátiletý Josef. O skutečnostech, které řekl policii, promluvil v sobotním vydání Mladé fronty Dnes.
 

Josef pracoval pro Bartáka jako osobní řidič téměř sedm let. Barták je v současné době obviněn z toho, že znásilňoval a bil své asistentky. Řekl, že byl očitým svědkem jednoho napadení a o dalších mu řekly přímo Bartákovy asistentky, které se mu svěřovaly.
 

Sám řidič toto období označil za nejhorší v jeho životě. Podle svým slov se svědectvím snažil odčinit křivdu, která spočívá v tom, že o případu už dřív neinformoval policii. Bál se, že přijde o práci a o ztrátu důvěry, kterou v něho vkládaly dívky, když se mu o násilnickém chování Bartáka svěřovaly.
 

PSALI JSME:
Zvrhlý doktor Barták chtěl z vazby ven, ústavní soud jeho stížnost zamítl

 

"Asistentka Lucie se rozběhla ke kufru, aby si vzala kabelku. Barták ji chytil a začal bít. Jedna facka, druhá, dívka dopadla na kapotu. Vyběhl jsem z auta, chytil šéfa za ruce a křičel jsem: Pane doktore, tohle ne! Zbláznil jste se?" křičel prý Josef na rozběsněného lékaře.
 

"Pane Josefe, kdybyste viděl, jaká je to ku.va, já ji zabiju!" popsal hrozivý zážitek, který se odehrál u Mnichova paláce v Praze. Tam se konala akce příznivců ODS s účastí tehdejšího premiéra Mirka Topolánka.
 

Dívky se agresivního Bartáka bály a radši násilí na policii neoznámily. Vyhrožoval jim, že je díky svým mocným zmámím zničí. "Svěřovaly se mi, jak jim vyhrožuje zavražděním partnera i celé rodiny. Ukazovaly mi SMS zprávy plné drsných výhružek," sdělil pro MF DNES řidič Josef.
 

Policisté zdokumentovali 11 obětí, většinou osobních asistentek. Další jsou v případu vedeny jako svědkyně. Soud s Bartákem by měl začít v červnu. Je obviněn z šesti znásilnění, sexuálního nátlaku, vydírání, vyhrožování, ublížení na zdraví, omezování osobní svobody a nedovolené výroby drog. Hrozí mu až 12 let vězení.

PODÍVEJTE SE NA BŘEZNOVOU REPORTÁŽ O PŘÍPADU:


 

 

 

cob tn.cz / Mediafax