Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 30. 5. 2011

Rodina předstírala duševní chorobu! Na DÁVKÁCH vybrala 1,6 MILIONU KORUN

Nejvyšší soud v Brně v pondělí odmítl dovolání tříčlenné rodiny z Prostějovska, která předstírala duševní poruchu a na neoprávněně čerpaných invalidních důchodech se obohatila o 1 600 000 korun. Řekl to mluvčí Nejvyššího soudu Petr Knötig.

"Nejvyšší soud ponechal v platnosti všem uložené nepodmíněné tresty ve výši od čtyř do šesti a půl roku, které loni v září obviněným uložil Okresní soud v Prostějově a následně je v listopadu potvrdil i brněnský odvolací soud," konstatoval Knötig.
 

Rodina skončila ve vězení, protože se před časem čtyřiašedesátiletá Anna Lakatošová dohodla se svými dětmi, třicetiletým Robertem Lakatošem a čtyřiatřicetiletou Gretou Lakatošovou, že před odborným lékařem i pracovníky prostějovské správy sociálního zabezpečení budou předstírat závažnou duševní poruchu, aby získali plný invalidní důchod. Ten jim pak úřady v dalším období pro předstíranou nesoběstačnost dokonce ještě zvýšily.
 

ČTĚTE TAKÉ:

POTVRZENO! Exekutoři můžou zabavit SOCIÁLNÍ DÁVKY
 

Podle zjištění prostějovského okresního soudu však skutečná duševní porucha trojice nebyla tak závažná. "Lakatošovi pak vylákané peníze neoprávněně použili pro svou potřebu," konstatoval soud.
 

Sociální dávky převážně přebírala Anna Lakatošová, která byla opatrovnicí obou svých dětí. Žena si nyní odpykává čtyřletý trest ve věznici s ostrahou ve Světlé nad Sázavou. Ve stejném zařízení bude sedět šest a půl roku let i její dcera Greta, o půl roku méně než sestra stráví v břeclavském vězení Robert Lakatoš.
 

Trojlístek v dovolání k Nejvyššímu soudu v Brně polemizoval se závěrem soudů obou stupňů o své duševní poruše. Uvedli, že neměli v žádném případě natolik dobré informace z oblasti medicíny, aby věděli, jak se mají před znalcem chovat, aby dosáhli jeho "mylného úsudku ohledně zdravotního stavu".

tn.cz / Mediafax
Reklama