Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 26.9. 2012 11:38
viděla umírat dceru

ROZHOVOR: Matka Johanky (†12) promluvila o vraždě dcery v přímém přenosu! ČTĚTE ZDE

Zdroj: Televizní noviny

Viděla, jak její dcera umírá, a nemohla nic dělat. Nyní se po deseti dnech od smrti dcery Johanky (†12) rozhodla promluvit. "Při cestě domů jsem myslela na to, že se jí potřebuji dotknout, dát jí pusu," řekla v rozhovoru.

Výjimečná otřesnost případu smrti Johanky je v tom, že vrah, otec, svoji dceru zabil v přímém přenosu a měl evidentně jediný cíl. Co nejbolestivěji zasáhnout její mámu ve chvíli, kdy nemohla absolutně nic dělat. Byla totiž v zahraničí. Deset dní od strašlivého činu sebrala odvahu a přes neskutečnou bolest se rozhodla o nejděsivějším okamžiku svého života promluvit.

 

Johanka se podle vyprávění Marcely Dostrašilové narodila ve čtyřiceti letech. Když si učitelé všimli, že má dcera obrovský pěvecký talent, chtěla její budoucí kariéře obětovat vše. "Moje vize byla zajistit Johance lepší budoucnost. Abych jí mohla zaplatit studia," začíná své vyprávění paní Dostrašilová.

 

V padesáti letech složila maminka zavražděné Johanky několik zkoušek z angličtiny a vydala se peníze vydělat jako zdravotní sestra v nemocnici v zemi, která pro ni byla do té doby zcela neznámá. Odjet do Saúdské Arábie bylo pro ženu těžkým rozhodnutím. "Když jsem stála na letišti, myslela jsem, že do toho letadla nenastoupím," vzpomíná.

 

 

Johanka, která doma zůstala s tátou, ji ale podporovala. Dokonce na ni byla pyšná. Celé tři měsíce spolu komunikovaly alespoň přes internet. "Ona věděla, že se bude mít lépe. Ona v to doufala a já taky. Denně mi zpívala přes Skype. Já jsem u toho třeba uklízela. Pouštěla jsem si ji jako rádio. Pak jsme spolu její zpívání hodnotily," říká se slzami v očích zdravotní sestra.

 

Kdo se začal měnit, byl její druh. Žárlil, a i když zbytečně, jeho žárlivost rostla. Slídil, vydíral, nakonec i vyhrožoval. Předminulou sobotu si na kuráž zašel na pár piv. Nad ránem pak vzal nůž a od vyděšené holčičky si vynutil připojení do Saúdské Arábie. Před očima zoufalé mámy plačící Johanku, která ho prosila o život, ubodal. "Ta holčička mi odešla v přímým přenosu a všechno jsem slyšela a věřte mi, že se v noci budím a slyším ji a myslím si, že do smrti tyhle můry neskončí," pokračuje ve zpovědi paní Dostrašilová.

 

Vrah ji zasáhl na nejbolestivějším místě. Zdrcená máma se okamžitě ze 5 000 kilometrů vzdálené země snažila dostat domů. "Já jsem celou cestu domů myslela jenom na to, že se jí potřebuji dotknout. Prostě to v srdci uzavřít, držet ji za ruku. Dát jí pusu, protože jsem to tři měsíce nemohla udělat," pláče matka zavražděné Johanky.

 

 

Pomohli jí její arabští kolegové. "Během 24 hodin mi zařídili letenky, víza, dali mi zdravotní doprovod do Prahy, abych neletěla sama, protože jsem se zhroutila. Vzali si fotku Johanky na moje oddělení, kde se za ni všichni modlí, včetně lékařů," končí své vyprávění paní Dostrašilová. Do bytu, ve kterém o milovanou dceru přišla, už se nikdy vrátit nechce.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o matce Johanky:

 

O Johančinu matku se teď stará policejní psycholožka a oporou jsou jí i její dva synové. Společně na utajeném obřadu uskutečnili pohřeb. Policie zatím stále případ vyšetřuje. Vrah Johanky zatím s kriminalisty nespolupracuje. Jeho rodina ho zavrhla.

 

Chtěli byste matku Johanky podpořit? Pošlete ji zprávu na zpravy@TN.cz.

s přispěním Ivana Berky TN.cz