Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 11. 10. 2011

Šéf GANGU KUPLÍŘŮ dostal za OBCHOD S LIDMI 5 let vězení!

soud s gangem kuplířů
Zdroj: Mediafax
Rus Oleg Glushkov, dostal za obchod s lidmi pětiletý trest, provozovatelé nočních klubů pak shodně čtyřletou podmínku. Na snímku zleva Oleg Glushkov, Jan Hrubý a Robert Windischhofer.

Vrchní soud v Praze v úterý zamítl odvolání v případě tří mužů, kteří měli zaměstnávat prostitutky z Ruska a dalších zemí. Rus Oleg Glushkov, který měl ženám slíbit, že budou pracovat jako brigádnice, dostal za obchod s lidmi pětiletý trest, provozovatelé nočních klubů pak shodně čtyřletou podmínku.

Glushkov měl ženám nabízet práci i vyučování na jazykové škole, ale hned po příjezdu je odvezl do nočních klubů v Dolním Dvořišti, v Řasnici a v Českých Velenicích v Jižních Čechách. Tam pak měly ženy provozovat prostituci a polovina z jejich výdělku připadla provozovatelům klubů. Těmi byli sám Glushkov, Jan Hrubý a Rakušan Robert Windischhofer. Těm soud neprokázal obchod s lidmi, a proto je potrestal pouze 2,5 lety vězení se čtyřletým odkladem. S podmínečným trestem mají nařízený i soudní dohled a nesmějí vykonávat činnost spojenou s provozováním restaurací, barů a podobných zařízení.

 

ČTĚTE TAKÉ:

PRODAL NEZLETILOU DO RAKOUSKA! Kuplíř si odsedí 5 let


Obžalovaným se nepodařilo prokázat všechny body obžaloby a navíc kvůli soudním průtahům uběhla od činu dlouhá doba. Proto přistoupil soud k nízkým trestům, v případě Glushkova, kterému hrozilo pět až dvanáct let, dokonce na samé spodní hranici trestní sazby. S takovými tresty nesouhlasilo Státní zastupitelství a podalo proti původnímu rozsudku odvolání. Odvolal se i Glushkov, který naopak nesouhlasil s klasifikací trestného činu obchodování s lidmi. Podle jeho advokáta ženy věděly, že zde budou provozovat prostituci. Tvrdily opak, protože po vznesení obvinění byly vyhoštěny zpět do Ruska, kde je prostituce nezákonná a ony se chtěly vyhnout trestu.

 

NAPSALI JSME:

Kuplíř týral slovenské prostitutky, poutal je k topení


Také tvrdí, že domovní prohlídka, kterou provedla policie v bytě Glushkova, byla nezákonná a peníze při ní zabavené pocházejí z podnikání jeho klienta v Rusku a ne z prostituce. Nakonec navrhl nové výslechy svědkyň, protože při těch původních nebyl přítomen ani on, ani jeho klient. Odvolací soud ale další dokazování zamítl a ztotožnil se s rozsudkem Krajského soudu v Českých Budějovicích.


"Odvolací soud shledal rozhodnutí prvoinstančního soudu správným, a proto podaná odvolání zamítl," uvedl při odůvodnění rozhodnutí soudce Zdeněk Sovák.

Mediafax/tn.cz
Reklama