Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 1. 8. 2011

ŠÍLENEC! Ze samopalu střílel pro zábavu do kůlny

Na Tachovsku pálil do kůlny u domu ze samopalu milovník zbraní, hrozí mu za to až dva roky vězení.

Střelbou ze samopalu do dveří kůlny na sebe upozornil v Pavlovicích na Tachovsku osmapadesátiletý muž. Na základě informací svědků policisté střelce zadrželi i s několika neoprávněně drženými zbraněmi a municí. Agenturu Mediafax o případu informovala v pondělí mluvčí policie Dagmar Jiroušková.

 

"Policisté přijali oznámení, že v katastru obce Pavlovice střílí jeden muž samopalem jednotlivými ranami a krátkými dávkami do kůlny za jedním domem. Policisté vyrazili na místo společně s psovodem a služebním psem, na místě pak zadrželi muže vyzbrojeného plynovou pistolí se zásobníkem a 11 náboji," řekla mluvčí Jiroušková.

 

"Při následné prohlídce domu policisté nalezli samopal, ze kterého muž předtím střílel, malorážku a vzduchovou pušku. Kromě toho zajistili také 874 nábojů různých ráží, 36 nábojů do plynové pistole a šest cvičných nábojů do samopalu a pistole," uvedla mluvčí.

 

Veškeré zbraně i střelivo policisté zajistili, protože muž není držitelem zbrojního průkazu. Zadržený muž je nyní stíhán pro přečin nedovolené ozbrojování a v případě prokázání viny mu hrozí až dva roky vězení.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Mediafax