Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.4. 2012 18:27

Smrt dívky (†7) po operaci mandlí vyšetřuje policie

Zdroj: TV Nova

Smrt sedmileté dívky po banální operaci mandlí otřásla celým Českem. Matka dívky podala trestní oznámení na neznámého pachatele.

Matka sedmileté dívky z Kytlic na Děčínsku, která zemřela po zákroku v děčínské nemocnici, podala trestní oznámení. Agentuře Mediafax to ve čtvrtek potvrdil děčínský policejní mluvčí Vojtěch Haňka.


"Trestní oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti jsme skutečně přijali. Případ zatím vyšetřujeme jako oznámení na neznámého pachatele," uvedl děčínský policejní mluvčí Vojtěch Haňka. Pitvu není možné provést, tělo dívky rodina už nechala zpopelnit.

 

Děčínská nemocnice patří pod ústeckou Krajskou zdravotní, a. s. Ta zatím nechce policejní vyšetřování komentovat. "Jsme vázáni postupem orgánů činných v daném řízení, který nám neumožňuje poskytování dalších informací,ů uvedl mluvčí společnosti Jiří Vondra.

 

PSALI JSME:

Dívka (†7) z Kytlic zemřela po operaci mandlí. EMOTIVNÍ ROZHOVOR S MATKOU

 

 

Dívka byla po operaci nadměrně zbytnělých krčních mandlí v pořádku a nic nenasvědčovalo tomu, že by mohly nastat nějaké komplikace. Po několika dnech se v domácím ošetřování stav dívky prudce zhoršil, záchranáři ji odvezli zpátky do děčínské nemocnice a následné už ve velmi špatném stavu na specializované pracoviště ústecké Masarykovy nemocnice, kde po operačním zákroku a krátkém pobytu na jednotce intenzivní podlehla závažným zdravotním komplikacím. Dívce selhalo dýchání a krevní oběh.

muf tn.cz / Mediafax