Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.7. 2014 21:46
praha

Smrt při domácím porodu! Policie zkoumá, co se stalo v Roztokách

Zdroj: TV Nova

Kriminalisté vyšetřují úmrtí miminka v Roztokách u Prahy. Dítě zemřelo zřejmě během úterý.

Novorozenec v Roztokách u Prahy zemřel v úterý několik hodin po domácím porodu. Příčinu smrti určí soudní pitva a další expertizy. Cizí zavinění zatím nebylo zjištěno. Agentuře ČTK to řekla mluvčí policie pro Prahu-venkov Jana Dětská.
 

Událost se stala v úterý kolem 11:00, kdy matka novorozeněte, které se narodilo brzy ráno, zavolala záchrannou službu. "Po příjezdu záchranářů bylo dítě v bezvědomí a nedýchalo. Přes veškerou snahu lékaře se ho nepodařilo resuscitovat," uvedla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.
 

Na porod podle Dětské dohlížela porodní asistentka, která ale v době příjezdu záchranářů už byla pryč. Co přesně bylo příčinou smrti dítěte, bude možné určit až na základě pitvy, jejíž výsledky budou známé v příštích týdnech. Další vyšetřování pak ukáže, zda smrti novorozence šlo zabránit například tím, že by matka rodila v porodnici, uvedla mluvčí.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Karel Roden je podruhé otcem! Dceru mu zase porodila náhradní matka

Marta Jandová o porodu a o dětech: Cítím, že budu mít druhé miminko

sta TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

9.7. | 11:12 haha33
12
dneska jsou ty ženské fakt nějaké hloupé. Ve všem.
9.7. | 17:13 Jana Novotna
-11
U nas od zacatku roku minimalne ctvrty pripad. Zakazala bych to! Zavirala bych ...
11.7. | 07:29 anna1777
2
Náhlasit nevhodný komentář
Pokud se kouknete na statisky porodu doma a v nemocnici, tak tam valne rozdily nejsou. Myslim, ze je na kazde zene, jak se rozhodne a nikdo nema pravo soudit a tocit takto nevhodne reportaze v takto tragickou dobu. Opravdu je mi lito, ze takto nase spolecnost funguje.
11.7. | 07:28 anna1777
3
Náhlasit nevhodný komentář
Chtela jsem podekovate televizi Nova, jake skvele reportaze dela. Toci o vecech, o kterych ma stripky informaci, dale zpovida sousedy, toci s mluvcim zachrane sluzby, ktery o danem pripadu vi uz uplne prd. Nechcete se uz zamyslet??? Opravdu je nutne delat reportaze na zaklade stripku a ...
10.7. | 11:12 Mimóza Mimozemská
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Dneska je většina lidí blbejch :-)
9.7. | 20:22 karlosbu
-1
Náhlasit nevhodný komentář
To je hrozné,zakázal bych to a daval bych tresty.Já mám doma dvě děti a jsem rád že se narodili v porodnici protože tam je veškerá péče.Ti lidé jsou nepoučitelné.
9.7. | 19:35 Bara Cisar
7
Náhlasit nevhodný komentář
První věc, kterou by měl kdokoliv komentující napsat, je UPŘÍMNOU SOUSTRAST rodičům. Prožívají obrovskou bolest ze ztráty svého děťátka. Kam se proboha poděl soucit a lidskost? Hned začnete odsuzovat, kritizovat a dokazovat svou omezenou pravdu. Jedná se o tragédii po domácím porodu, proto je hned ...
9.7. | 18:58 František Koval
-8
Náhlasit nevhodný komentář
Tady vidíme jak je český národ a hlavně ženy moudrý............
9.7. | 17:13 Jana Novotna
-11
Náhlasit nevhodný komentář
U nas od zacatku roku minimalne ctvrty pripad. Zakazala bych to! Zavirala bych za umyslnne zabiti s nejvyssi sazbou matku, i ty doroty, co si rikaji porodni asistentky! Temto porodnim asistentkam bych na dozivoti nedovolila pracovat ve zdravotnictvi celosvetove, ty totiz ani ve skole nedavaly pozor ...
9.7. | 13:52 majkarebelka
0
Náhlasit nevhodný komentář
Zase jedna bioblbka, no trest má na doživotí....
9.7. | 12:57 miniacik
1
Náhlasit nevhodný komentář
V nemocnici by malo dieťatko určite väčšiu šancu. Aj keď je to v zahraničí bežné, podľa mňa u nás,vás nie sú s tým také skúsenosti a zbytočne riskujú.Vždy sa môže niečo skomplikovať.
9.7. | 12:31 haha33
3
Náhlasit nevhodný komentář
pravda1- souhlas, blbé rozhodnutí v práci většinou znamená vyhazov. Tady to stojí život cvrčka, který nemá možnost se bránit. Souhlasím s trestem. Jak jinak ty nány "vychovat" k odpovědnosti.
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme