Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 31. 3. 2010

Soud uložil muži za pokus vraždy spoluvězně 13 let vězení

Vězení. Ilustrační foto
Zdroj: oficiální zdroj

Krajský soud v Hradci Králové potrestal 13 lety vězení třiatřicetiletého Romana Fröhoaffa, který se loni pokusil v pardubické věznici zabít spoluvězně.

Rozsudek, v němž soudce Fröhoaffa označil za zvlášť nebezpečného recidivistu, není pravomocný. Obžalovaný i státní zástupce si pro odvolání nechali lhůtu.


Podle obžaloby útoku předcházela hádka mezi vězni. K napadení Fröhoaff použil přiostřený příborový nůž s 8,2 centimetru dlouhým ostřím. Nožen spoluvězně několikrát bodl do oblasti hrudníku a krku. V pokračování útoku mu zabránili další vězni.


PSALI JSME:
Sériový vrah žen a dívek byl už potřetí odsouzen na smrt

Vyhodil manželku z okna, Nejvyšší soud mu potvrdil 12 let


Napadený utrpěl poranění bránice a sleziny, se kterými skončil v pardubické nemocnici. Při operaci mu museli lékaři odebrat slezinu a sešít bránici.


Obžalovaný, který si ve věznici nyní odpykává sedmiletý trest například za ublížení na zdraví, před soudem v lednu tvrdil, že jej poškozený napadl. Vlastní útok si však prý nevybavuje. Činu litoval. Podle znalců je obžalovaný psychopatickou osobností. Pokud se třináctiletý trest pro Fröhoaffa stane pravomocným, začne si jej odpykávat až poté, co si odpyká zbytek nynějšího trestu.

 

tn.cz / ČTK
Reklama