Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.8. 2014 21:27
Nehoda v Praze

Spravedlnost v Česku: Zabiják s BMW bude vysmátý jako Lubina?

Co mají tito pánové společného?
Zdroj: tn.cz / facebook

Marek Půček, jehož BMW zabilo studentku Marii (21), si najal právníka a věří, že nebude muset jít sedět. Nedělá si hlavu ani z toho, že řídil zřejmě opilý. Šanci mu dává příběh Ladislava Lubiny.

Policie je přesvědčená, že Marek Půček v úterý ráno svým BMW smetl jednadvacetiletou Marii a zabil ji.
 

Dívka zemřela na náměstí Kinských na pražském Smíchově. Kriminalisté věří, že soud vyhoví jejich žádosti a mladíka, který se údajně živí prodejem drog, pošle do vazby.
 

Otázkou je, kolik může Půček dostat. Rozhodující bude, zda se žalobci podaří prokázat, že muž řídil pod vlivem alkoholu a omamných látek.
 

Podívejte se na sérii reportáží TV Nova:
 


 

Svědci, kteří s ním ten večer byli, tvrdí, že mladík celou noc pil. Měl narozeniny, tak je logické, že neseděl nad limonádou.
 

Otázkou je, zda to tito svědci budou ochotni zopakovat také vyšetřovatelům. O Půčkovi se totiž tvrdí, že se kamarádí s ostrými hochy a nikdo ze smíchovského podsvětí si ho nechce rozházet.
 


 

Pokud se nepodaří Půčkovi, který se policii přihlásil až 15 hodin po tragédii, dokázat, že řídil pod vlivem drog, hrozí mu mnohem nižší trest. Jeho případ je podobný kauze hokejisty a trenéra Ladislava Lubiny. 
 

Lubina v roce 2008 na Královéhradecku vjel do protisměru a narazil do vozu, který řídil otec fotbalisty Vratislava Lokvence. Lokvenc zemřel a Lubina od nehody utekl - více o Lubinově nehodě najdete ZDE.
 

Podle neprokázaných spekulací měl v krvi alkohol, policii se přáhlásil až 6 hodin po tragédii. To už žádný alkohol nenadýchal a experti rozhodli, že v době srážky nebyl pod vlivem.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Hokejista brutálně zmlátil svou krásnou přítelkyni: Kopal do mě a tahal mě za vlasy, tvrdí modelka

Petra Eliáš Voláková si v Americe zvykla: Česká závist mi nechybí! 

TN.cz