Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.7. 2012 22:41
Protest na střeše

Miladu na 20 hodin obsadili squatteři. Po potyčce s policií byli i ranění

Zdroj: TV Nova

Poslední squatteři, kteří odmítali opustit střechu pražské vily Milada, v neděli navečer slezli. Jeden z mladíků se dal na útěk, ale policisté jej zanedlouho zadrželi, řekla agentuře Mediafax policejní mluvčí Jana Rösslerová.

Šestice se rozhodla slézt ze střechy kolem osmnácté hodiny. "Nejdřív slezli čtyři mladící a chvíli za nimi i dvě děvčata," dodala mluvčí s tím, že všichni skončili na služebnách v Praze 8 pro podezření z přestupku neuposlechnutí výzvy. Policisté případ předají správnímu orgánu.
 

Reklama

Jak agentura Mediafax informovala, asi čtyři desítky squatterů se v sobotu večer zabarikádovaly ve vile Milada v pražské Troji. Zakročující policisté zajistili 24 squatterů. Čtyři z nich museli být převezeni záchrannou službou do nemocnice k ošetření. Zranění utrpěli i dva policisté ze stálé pořádkové jednotky, na které squatteři házeli různé věci.
 

114

Násilné vyklízení squatu Milada

Zdroj: Mediafax

Squatteři obsadili Miladu - 7

Hodnocení:

 

 

Při zákroku utekla skupinka sedmi lidí na střechu vily. V neděli odpoledne jeden z nich dobrovolně slezl a skončil na policejní služebně. Ostatní šestice stále zůstávala na střeše a odmítala slézt. Policisté ale kvůli bezpečnosti nehodlali násilně zasahovat.
 

Na podporu přátel na střeše vily zahájilo odpoledne několik desítek squatterů nelegální technopárty, ale tu nakonec po souhlasu starosty městské části policisté bez větších problémů ukončili.

 

Jak agentura Mediafaxu Squat Milada stále patří ministerstvu školství, které usiluje o její převod pod Univerzitu Karlovu. Naposledy byla vila oficiálně vyklizena před třemi lety. Ani tehdy se však vyklizení neobešlo bez násilných střetů s policií. Zranění byli na obou stranách.

 

tn.cz / mediafax / gar
Reklama