Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 6. 9. 2013
fanatici

Stovka policistů zasahovala v sídlech křesťanské sekty. Odvedla odtamtud 40 dětí!

Policejní komando
Zdroj: Mediafax
Policejní komando

Policie ve čtvrtek provedla zátah u křesťanské sekty Dvanáct kmenů v Bavorsku. Odebrala jí 40 dětí. Jak uvedli policejní představitelé, získali nové důkazy, že členové tohoto společenství mají na svědomí týrání dětí. Podle svědků operace proběhla brzy ráno a příslušníci sekty nekladli policistům odpor. Jakákoli provinění odmítají, informovala německá média.

Na policejní akci se podílelo přes 100 policistů. Probíhala na dvou místech - 28 dětí bylo odebráno z kláštera a farmy v obci Klosterzimmern a dalších 12 bylo nalezeno ve vesnici Wornitz. Děti byly dočasně umístěny do náhradních rodin.

 

Původem americká sekta Dvanáct kmenů, dříve známá jako Mesiánské komunity, má kořeny v tzv. ježíšovském hnutí, těsně svázaném s hnutím hippies. Již v minulosti bylo toto společenství mnohokrát podezíráno z tvrdé výchovy dětí, zahrnující přísné fyzické tresty.

 

Příslušníci sekty říkají, že je třeba dítě uhodit, když je neposlušné. Malá rákoska má ale dítěti jen způsobit bolest, nikoli ho nějak zranit, píše se podle britské BBC na stránkách sekty. "V touze být dobrým rodičem, nikdy neuhodíme naše dítě ve zlosti, rukou či pěstí," dodává sekta.
 

ČTK