Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.6. 2009 13:42

Náklaďák zabil chodce, včera tahač cyklistku

Záchranná služba. Ilustrační foto
Zdroj: Jindřich Kodíček
Záchranná služba. Ilustrační foto

Nákladní auto srazilo v Plzni chodce, ten na místě zraněním podlehl. Ve středu zase tahač se dřevem zabil cyklistku.

Smrtelná nehoda na Plzeňsku se stala kolem půl dvanácté přímo na přechodu pro chodce u konečné stanice tramvajové linky číslo 2.
 

Postařší muž zřejmě spěchal na tramvaj, když v tom ho srazil nákladní vůz s valníkem.


"Nehoda se stala na přechodu pro chodce u tramvajové zastávky Světovar na Kotenovské třídě. Vozidlo tu srazilo postaršího muže, který na místě zraněním podlehl. Alkohol u řidiče byl negativní. Škody na vozidle zatím nebyly vyčísleny," potvrdila mluvčí plzeňských policistů Simona Čejková.
 

Muž byl na místě mrtvý. “Sražený utrpěl vážná zranění neslučitelná se životem. Lékař na místě konstatoval smrt,“ doplnila informace mluvčí plzeňských záchranářů Lenka Ptáčková.
 

Policisté na místě zatím vyšetřují příčiny nehody.


Tahač se dřevem srazil na Prachaticku cyklistku


Čtyřiapadesátiletá cyklistka zemřela ve středu odpoledne poté, co jí u obce Pěkná na Prachaticku zachytilo nákladní auto s přívěsem.

Řidič svážel dřevo po Vltavské stezce mezi Stožcem a Novou Pecí, kde je výjimka pro provoz motorových vozidel. Informovala o tom jihočeská policie.


Jak se nehoda stala, vyšetřují prachatičtí kriminalisté. Přesnou příčinu smrti má určit soudní pitva. Cyklistku zatím z neznámých důvodů zachytil návěs tahače a způsobil jí těžké zranění, kterému na místě podlehla.


Loni zemřeli na jihočeských silnicích dva cyklisté, dalších 15 utrpělo těžké a přes sto cyklistů lehké zranění. Policisté šetřili přes 140 nehod s účastí cyklisty. V 36 případech zjistili, že cyklisté před jízdou pili alkohol.

Za první čtyři měsíce letošního roku způsobili cyklisté 20 nehod. Při nich se jeden člověk zranil těžce a 18 lehce. Šest cyklistů se před jízdou napilo alkoholu.
 

Podívejte se na video, kdy cyklista na Zlínsku začátkem února nepřežil srážku s automobilem, který navíc porazil i elektrický stožár. Více ZDE.

 

tn.cz / ČTK
Reklama