Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 12. 10. 2011

Trojlístek zlodějů KRADE V PRAZE bezpečnostní kamery!

Policisté v Praze pátrají po trojici zlodějů, kteří z domu ukradli kamery a jističe.

Po dvou mladících a starším muži, kteří v domě v ulici V Olšinách v Praze 10 - Vršovicích ukradli kamery a poté i jističe, pátrají delší dobu policisté. Policisté nevylučují, že by mohli mít na svědomí více případů, řekla ve středu Mediafaxu policejní mluvčí Eva Stulíková.

 

Ke krádežím kamer došlo během srpna a září. "V prvním případě si pachatelé místo nejprve obhlédli. Poté jeden z nich po násilném překonání vstupních dveří vnikl dovnitř. Obličej si maskoval tričkem, které měl omotané kolem úst jako šátek. Následně sešel do suterénu domu, odkud během krátké chvíle odcizil bezpečnostní kameru v hodnotě asi tři tisíce korun. Netušil přitom, že jeho jednání zaznamenala další z kamer umístěných v těchto prostorách," dodala mluvčí.

 

Policisté znají podobu i jeho komplice, kterého zachytila kamera v okamžiku, kdy kapesníkem utíral kliku u vchodových dveří, aby zahladil stopy.

 

Asi po měsíci zavítal do stejného domu další zloděj. "Tentokrát se jednalo o staršího muže, který taktéž násilným způsobem vnikl dovnitř a ze suterénních prostor domu odcizil jističe. I tohoto muže zachytily bezpečnostní kamery," vysvětlila Stulíková.

 

Celková způsobená škoda dosahuje podle policistů několik tisíc korun. Policisté se obracejí na veřejnost se žádostí o pomoc při pátrání po zlodějích. Při tom nevylučují, že by se mohlo jednat o někoho z místních. Pachatelům v případě dopadení hrozí až dva roky odnětí svobody.

 

Jakékoliv informace o hledaných policisté přijmou na tísňové lince 158.

Mediafax
Reklama