Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.10. 2013 20:33
pejskaři, pozor!

U Brna řádí travič psů, rozhazuje salámy plné špendlíků

Zdroj: TV Nova

Majitelé psů v Brně by měli být ve střehu. Stále se nepodařilo dopadnout člověka, který na veřejně přístupných místech rozhazuje psí pamlsky, do kterých jsou zapíchané špendlíky. Strážníci už objevili třináct takových nástrah, které mohou psa vážně poranit.

Ještě před dvěma týdny to vypadalo, že zákeřné psí nástrahy vyrobené ze salámu a zapíchaných špendlíků byly jen jednorázovou akcí zlomyslného člověka, který chtěl vystrašit pejskaře. Jenže ani policejní vyšetřování neznámého pachatele neodradilo. Tento týden se na stejném místě objevily další nástrahy. Pes paní Malcové jednu z nich málem spolkl.

 

"Nálezkyně tady jsme našli pod keříkem, už to měl v tlamě, na poslední chvíli," říká nálezkyně jedné z návnad Zdeňka Malcová. Celkem už našli pejskaři v Bystrci deset nástrah a teď se začínají objevovat i v jiných částech Brna, v Medlánkách návnadu někdo hodil dokonce na zahradu domu.

Buď jde o stejného člověka, nebo se někdo nechal inspirovat. Obyvatelé domu, kteří nástrahy na zahradě objevili, si okamžitě na dům instalovali bezpečnostní kameru. "Asi je to někdo z naštvaných lidí, co jim vadí štěkot," předpokládá mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem. Dokud někdo zákeřného útočníka nechytí přímo při činu, doporučují policisté majitelům, aby psům preventivně nasazovali ochranné košíky.

Josef Svoboda tn.cz / hru