Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 2. 4. 2014
Nejezdily vlaky

U podezřelého předmětu musel zasahovat PYROTECHNIK! Neuvěříte, co to bylo!

Nádraží v pražské Velké Chuchli
Zdroj: TN.cz

Provoz na železničním koridoru mezi Prahou a Berounem ve středu dopoledne úplně přerušil nález podezřelého předmětu na sloupu u vlakové stanice Velká Chuchle. Na místě musel zasahovat policejní pyrotechnik.

Policejní manévry zažilo ve středu dopoledne okolí vlakové stanice v pražské Velké Chuchli. Aby taky ne, lidé tam na sloupu u nádraží našli podezřelý předmět. Policie nesmí nic podcenit, a tak byla úplně zastavena železniční doprava mezi Prahou a Berounem. Místo vlaků byly nasazeny náhradní autobusy.

 

Policisté společně s pyrotechnikem v ochranném oděvu vyrazili k sloupu. Po několika desítkách minut si všichni oddychli a pousmáli se. Nešlo o žádnou výbušninu, ani nijak nebezpečnou věc. Byla to obyčejná "keška" z hry nazývané Geocaching.

 

Policisté na místě nálezu
Zdroj: TN.cz

 

"Geocaching je hra na pomezí sportu a turistiky, která spočívá v použití navigačního systému GPS při hledání skrytého objektu zvaného cache, o němž jsou známy jen jeho geografické souřadnice. Při hledání se používají běžné turistické přijímače GPS. Člověk, zabývající se geocachingem, bývá označován slovem geocacher," uvádí o hře portál Wikipedia.

TN.cz