Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.8. 2011 13:12

UBILI BEZDOMOVCE! Soud jejich případ odročil

Ubili bezdomovce
Zdroj: Mediafax
Ubili bezdomovce

Krajský soud v Olomouci v úterý po výslechu znalců z oblasti psychologie a psychiatrie odročil případ tří mladíků, kteří měli vloni v září ubít v Šumperku bezdomovce. Jednání bude pokračovat 19. září, kdy měl padnout i rozsudek.

Devatenáctiletý Josef Král, stejně starý Jiří Znojil a pětadvacetiletý Miroslav Červenák jsou obviněni z vraždy. Mladíci měli napadnout devětatřicetiletého bezdomovce zcela bezdůvodně, s neobyčejnou brutalitou, kdy do něj měli i kopat. Muž po několika hodinách v nemocnici zemřel.

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Soud projedná odvolání mužů, kteří UFACKOVALI bezdomovce k smrti!

 

 

"Znojil měl bít poškozeného pěstí a koleny převážně do obličeje, potom vyskočit na lavičku a nohama dupat poškozenému na hlavu a břicho. Poté, kdy poškozený upadl na chodník, jej měli dále fyzicky napadat a nejméně dvakrát mu v rychlém sledu dupnout patou na hlavu. Ve fyzickém napadání se měl střídat s obžalovaným Králem i Červeňákem,“ uvádí obžaloba.

 

Krajský soud v Olomouci v úterý pokračoval výslechem soudních znalců z oblasti psychologie a psychiatrie. Podle odborníků je Josef Král osobností emočně plochou bez sebereflexe, který svého činu nelituje. Podobně je na tom i Jiří Znojil, který měl mít na útoku největší podíl. U něj se znalci shodli na tom, že neovládá vztek a má sklony k sadismu. U obou mladíků psychologové hodnotí jejich resocializaci jako nulovou. Mírnější hodnocení pak vypracovali psychologové na Miroslava Červeňáka, u kterého je podle odborníků možná náprava.

 

Jednání soudce odročil na 19. září, kdy by mohl padnout i rozsudek.

 

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Mediafax