Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 12. 10. 2010

Uškrtil svého bytného! Tělo polévali kyselinou...

Trest v délce až osmnácti let odnětí svobody hrozí Štefanu Václavkovi z Ostravy, který letos v únoru uškrtil svého bytného kvůli neshodám ohledně placení nájmu.

Devětadvacetiletý Štefan Václavek stanul v pondělí před senátem Krajského soudu v Ostravě. Podle obžaloby letos mezi 8. a 10. únorem po vzájemné hádce brutálně napadl jednaosmdesátiletého majitele rodinného domu u něhož bydlel v podnájmu. Hádka se zřejmě týkala dluhů, které Václavek vůči majiteli domu měl, když mu přestal platit nájem.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Za vraždu miminka hrozí rodičům vězení. Otec ho ubil pěstmi

 

Václavek měl stařičkého muže začít škrtit holýma rukama, a pak jej uškrtil prádelní šňůrou. Tělo pak odtáhl do vany v koupelně a nechal jej tam ležet několik dnů. O vraždě přitom vědělo několik dalších lidí, kteří v domě na Počáteční ulici ve Slezské Ostravě bydleli také. Nikdo z nich ale policii nic neoznámil. Jedna z žen, které v domě bydlely, měla dokonce tělo mrtvého muže chodit polévat kyselinou.


Vše se provalilo až ve chvíli, kdy se jeden z podnájemníků, který věděl, že ve vaně už několik dnů leží mrtvola, svěřil s tímto tajemstvím svému kamarádovi, a teprve ten přivolal 17. února policii. Štefan Václavek byl pak zatčen ještě ten samý den na ubytovně v Ostravě-Přívoze.

 

“Obžalovaný se ke spáchání vraždy částečně přiznal, připustil, že starého muže škrtil rukama, popírá však, že by jej škrtil prádelní šňůrou,“ říká státní zástupce Josef Kašpárek s tím, že za vraždu hrozí Štefanu Václavkovi trest v délce až osmnácti let vězení. Pokud nic nenaruší další průběh soudního jednání, mohl by rozsudek padnout už ve středu 13. října.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.


 

Marek Švidrnoch
Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?