Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.2. 2014 15:53
Nepochopitelný útok

Útočníci polili stan bezdomovců hořlavinou a zapálili ho! Málem UHOŘELI ZAŽIVA!

Požár na Černém Mostě
Zdroj: Policie ČR

Nejeden obyvatel sídliště Černý Most v Praze kroutí hlavou nad nedělním útokem na stan bezdomovců. Stan, který stojí daleko od obytných domů, někdo polil hořlavinou a zapálil, bezdomovec z něj stihl utéct.

Bezdomovec se stačil sám částečně uhasit, doběhl ještě na čerpací stanici, odkud zavolal na policii, že se ho někdo pokusil upálit.

 

"Na místo okamžitě vyjely hlídky z okolí, kriminalisté stálé výjezdové skupiny i detektivové pražského krajského ředitelství. Ti zjistili, že dva zatím neztotožnění muži s největší pravděpodobností polili stan hořlavou látkou, kterou poté zapálili. Muži se podařilo utéct a stan částečně uhasit, došlo pouze k poškození a částečnému ohoření jeho oděvu," uvedla k případu policejní mluvčí Hana Jeřábková.

 

Podle bezdomovce měli, zhruba třicetiletí útočníci, mluvit plynule česky. Případ si na místě převzali kriminalisté, kteří zajistili potřebné stopy.

 

"Touto cestou kriminalisté žádají případné svědky, kteří by mohli přispět k objasnění této události, ať neprodleně kontaktují tísňovou linku 158 nebo se dostaví na kteroukoliv služebnu PČR," dodala mluvčí.

TN.cz