Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.10. 2009 17:02

Požár velkého paneláku v Brandýse. Trpělo i batole

Dvanáctipodlažní dům začal hořet v Brandýse nad Labem. Záchranka zatím odvezla dva zraněné.

Oheň vzplál ze zatím neznámých příčin ve třetím patře bytového domu. Na místo vyrazilo sedm hasičských jednotek a ještě v poledne se snažili dostat požár pod kontrolu.

 

Požár se podařilo zlikvidovat po půl jedné. Podle našich informací je úplně zničený jeden byt ve třetím patře, další ve čtvrtém. V pátém patře odnesla požár hlavně okna a dům je ohořelý až do jedenáctého patra.

 

Lidé z pěti bytů panelového domu byli evakuováni. "Podle aktuální informace se starší nájemnice vyhořelého bytu nadýchala kouřových zplodin, proto byla hospitalizována," upřesnila mluvčí středočeské policie Štěpánka Zatloukalová.

 

Opustit své byty muselo dest lidí. Podle našich informací bydleli v bytě, ve kterém začalo hořet dlouhodobí neplatiči. Příčinu požáru budou hasiči teprve zjišťovat.

 

Na místo dorazily také tři sanitky. "Jedna žena se nadýchala kouře a ošetřovali jsme i hasiče, který měl několik drobných popálenin a šrámy na rukou. Ty mu způsobil pes, který ho pokousal," řekla mluvčí středočeské záchranky Tereza Janečková.

 

"Můžeme potvrdit, že hoří ve třetím patře dvanáctipodlažního domu. Hasiči na místě stále ještě pracují, bližší informace zatím nemáme," řekl v poledne mluvčí středočeských hasičů Ladislav Křivan.

 

"Hasiči museli pomocí výškové techniky dostat z dvanáctého patra dva dospělé lidi a patnáctiměsíční dítě," upřesňuje zásah mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.

 

Požár začal před jedenáctou hodinou dopoledne v Kralupské ulici naproti samoobsluze.

 

Požár střechy v Podivíně

 

V pondělí dopoledne hořelo také v Podivíně na Břeclavsku. Požár jednopatrového domku nejspíš způsobil špatný komín, od kterého začala hořet střecha. V době požáru byly v domě dvě děti, ale hasiči je stačili v čas vyvést ven. Podle výpovědí sousedů se majité o dům nestarali a bylo jen otázkou času, kdy k požáru dojde.

 

Na videu se podívejte na záběry z místa požáru

ina TN.cz
Reklama