Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.12. 2009 14:54

V Brně rozprášili drogový gang. Měli u sebe kokain

Droga. Ilustrační foto
Zdroj: TN.cz
Na jižní Moravě rozprášili drogový gang. Ilustrační foto.

Národní protidrogová centrála zlikvidovala letos pětičlenný gang, který na jižní Moravě obchodoval s drogami.

Pachatelé, které policie rozprášila, nabízeli narkomanům mnoho druhů drog od kokainu a pervitinu, přes tablety extáze, dále LSD a marihuanu. "S omamnými látkami obchodovali v Brně a na Hodonínsku,“ informoval mluvčí centrály Michal Hammer. Případ již řeší hodonínský okresní soud.

 

Hlavnímu pachateli hrozí až deset let vězení. Drogovými obchody si muži vydělali kolem půl milionu korun. Sami jsou závislí na omamných látkách. Kriminalisté zjistili, že vypěstovali okolo 20 kilogramů marihuany.

 

Policisté byli skupině na stopě několik měsíců. Vyšetřování ukázalo, že tři ze zadržených nakupovali a zase prodávali kokain. Policejní specialisté u nich při zatýkání nalezli 100 gramů této drogy.

 

Jeden ze zadržených byl již v minulosti trestně stíhán za drogové delikty. Podle kriminalistů obchodoval s drogami všeho druhu dva roky. Policie zjistila, že například rozprodal 2,75 kilogramu marihuany celkem 15 lidem, přičemž dvěma je méně než 18 let. Poslední člen skupiny se podílel na výrobě drog.

 

"Případ je jedním z letošních největších úspěchů policie v boji s obchodníky s drogami na jižní Moravě," řekla mluvčí jihomoravské policie Soňa Svobodová.

tn.cz / ČTK
Reklama