Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.4. 2013 18:53
Vyvázl se štěstím

V Horusicích na Táborsku narazilo osobní auto do rychlíku, doprava stojí

Řidič měl štěstí
Zdroj: Drážní inspekce
Foto Drážní inspekce

Problémy v železniční dopravě mezi Českými Budějovicemi a Prahou způsobil v úterý odpoledne řidič osobního vozidla po srážce s rychlíkem R 648 v Horusicích na Táborsku. Nehoda se stala železničním přejezdu, zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací, řekl Mediafaxu mluvčí drážní inspekce Martin Drápal s tím, že řidič vozidla skončil v nemocnici.

Jak ale Drápal uvedl, řidič byl převezen z preventivních důvodů. “Byl bez viditelných zranění převezen k dalšímu vyšetření,” dodal mluvčí s tím, že vozidlo narazilo z boku do lokomotivy. Náraz byl tak silný, že vozidlo vlak zcela zdemoloval a odhodil mimo trať.


Dráhy krátce po půl čtvrté odpoledne zastavily provoz na trati, některé vlaky zcela odřekly jiné nahradily autobusovou dopravou.


“Zda bylo zabezpečovací zařízení v době nehody v činnosti drážní inspekce zjišťuje. Škoda na vlaku byla dosud vyčíslena na 100 tisíc korun,” vysvětlil Drápal.


Příčinu srážky vyšetřují policisté společně s drážní inspekcí. Provoz na trati by měl být obnoven kolem devatenácté hodiny.
 

Mediafax/luk