Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 30. 8. 2010

V Plzni ukradli sochu exprezidenta Havla

Ukradená socha Václava Havla
Zdroj: Mediafax
Ukradená socha Václava Havla

Zloděj ukradl v Plzni na pivním festivalu sochu Václava Havla v životní velikosti.

Sochu Václava Havla v životní velikosti ukradl neznámý pachatel v sobotu dopoledne z výstavy přímo v dějišti festivalu Pilsner Fest, který v Plzni navštívilo 50 tisíc lidí. Agenturu Mediafax o krádeži uměleckého díla informovala v pondělí mluvčí policie Hana Jehlíková.

 
"Odcizená socha exprezidenta Václava Havla, byla součástí výstavy děl studentů umělecké školy. Autorka sochy vzniklou škodu předběžně vyčíslila na 200 tisíc korun," uvedla mluvčí.

ČTĚTE TAKÉ:
 
Socha Václava Havla byla vystavena s ostatními díly mimo areál Plzeňského Prazdroje, kde se odehrávala hlavní část hudebního a pivního festivalu Pilsner Fest. Socha stála v horní části uzavřené čtyřproudé ulice U Prazdroje, kterou pořadatelé festivalu proměnili ve velký bulvár s obří hospodou pod širým nebem, kde nechyběla ani jedna hudební scéna, několik stanů s občerstvením a celá řada sportovních a zábavných atrakcí.
 
Havlova socha se těšila velkému zájmu návštěvníků festivalu, kteří se s ní velmi často fotografovali. Podle informací agentury Mediafax měla být socha i další díla pod neustálým dohledem. Mladá sochařka Havla ztvárnila, jak kráčí s kabátem přehozeným ležérně přes rameno.
 
"Strážci zákona v současné době intenzivně pátrají po odcizeném díle i pachateli," dodala mluvčí.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Mediafax