Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Pro koho jsou elektrokola?

Aktualizováno 8.4. 2014 18:02
na Lanškrounsku

Tragédie na školním výletě: Řidič BMW najel do tří cyklistek a zranil je

Zdroj: TV Nova

Hodina tělocviku strávená na kolech skončila pro dvě maturantky z Lanškrouna málem tragicky. U obce Luková je autem srazil pětadvacetiletý mladík.

Mladý řidič jel od obce Luková směrem na Lanškroun. Nejdřív objel jednoho cyklistu, pak druhého. Jel ale pravděpodobně velmi rychle a na silnici se neudržel. Vylétl částečně na polní cestu a narazil do skupinky dalších stojících cyklistek.


Dvě dívky podle svědků letěly i s koly vzduchem zhruba třicet metrů. Záchranáři spěchali na místo, vzlétnout musel i vrtulník. Jedna z dívek padala opakovaně do bezvědomí, druhá měla pohmožděné končetiny. Náraz byl velmi silný, řidičovo auto má nejen rozbité přední sklo, ale i nárazník.

 

Třetí dívka utrpěla naštěstí zranění lehké. Řidič a jeho spolujezdec zraněni nebyli. Pětadvacetiletý muž za volantem nebyl pod vlivem alkoholu ani drog, policisté mu na místě zajistili řidičský průkaz a zjistili, že auto bylo po technické stránce v naprostém pořádku.


Zdá se, že studentky budou nakonec úplně v pořádku, jedna se z bezvědomí probrala, druhá už neleží na jednotce intenzivní péče. Vedení gymnázia se k neštěstí odmítá vyjadřovat, Ředitelka jen doufá, že se stihnou připravit na blížící se maturitu.

pet TN.cz