Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.11. 2011 18:22

Vězni věšeli na záchodě spoluvězně! Dostali 15 a 12 let navrch!

vězni chtěli oběsit spoluvězně
Zdroj: Mediafax
Jan Škývara (vpravo) spolu s dalším vězněm chtěli oběsit dalšího odsouzeného

Dva mladí vězni, Martin Černý a Jan Škývara (oba 19), byli ve středu za pokus vraždy odsouzeni v Ústí nad Labem k 15, respektive k 12 letům vězením. Oba muži se podle soudu pokusili loni v srpnu na oddělení pro mladistvé ve věznici ve Všehrdech na Chomutovsku na WC oběsit spoluvězně.

Černý, který byl označen organizátorem činu, má být po vykonání trestu umístěn do detenčního zařízení. Předsedkyně senátu Kamila Krejcarová v odůvodnění rozsudku řekla, že ani trest ho podle znalců neodradí od páchání násilných trestných činů, je proto třeba ho umístit do zabezpečovací detence. "Jeho resocializace bude i tak velmi obtížná. Svědčí o tom, jeho vyjádření na závěr hlavního líčení. Činu sice litoval, ale nakonec řekl, že si to poškozený zasloužil. O prodloužení detence bude soud každý rok rozhodovat na základě jeho chování," uvedla Krejcarová.

 

vězni chtěli oběsit spoluvězně
Zdroj: Mediafax Martin Černý pomáhal Škývarovi s věšením spoluvězně

 

ČTĚTE TAKÉ:

PŘÍŠERNÉ! Vězni znásilňovali čtrnáctiletou dívku!


Spoluvězně vylákali Černý se Škývarou z ložnice v noci na WC. Černý ho držel a Škývara mu přes krk přehodil pásek a snažil se ho škrtit. Napadenému se ale pod pásek podařilo vsunout ruku a po chvíli se vyprostil a vrátil se zpět na ložnici. Incidentu přihlíželo několik vězňů, ale nikdo z nich se na něm přímo nepodílel, ale ani nijak nezasáhl. Až asi po dvou týdnech oznámil jeden ze svědků, co se stalo.


Černý i Škývara jsou od dětství v dětských domovech, později byli umístěni do výchovných zařízení, kde měli kázeňské problémy. Oba byli už několikrát odsouzeni za různé majetkové i násilné trestné činy. Škývara má na svědomí loupež, Černý znásilnění a vydírání mezi chovanci výchovného ústavu. Podle znalců mají oba narušenou osobnost a jsou agresivní.

 

PSALI JSME:

RVAČKA VE VĚZENÍ! Zemřelo 20 vězňů


K pokusu vraždy se nikdy nepřiznali. Hájili se tím, že to byla jen legrace, chtěli spoluvězně postrašit, protože je ve vězení za vraždu starého muže, tak aby poznal, jaké to je, když někomu jde o život. I jejich obhájci navrhovali zproštění obžaloby nebo mírný trest, státní zástupce navrhl nepodmíněné tresty.

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:


Škývara se proti rozsudku na místě odvolal, Černý a státní zástupce si ponechali lhůtu.

 

tn.cz / Mediafax

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

16.11. | 14:46 kalnormin1
0
Tohle tedy na žertování nevypadá. Měl být zachován trest smrti pro jasné vrahy. ...
16.11. | 13:25 Ricardo Pizzutti
-1
moc se s nima mažou.odprásknout a je klid.Čínu sice moc nemusim ale tohle mají ...
17.11. | 19:32 samovar
0
Náhlasit nevhodný komentář
V ZOO nebezpečnou šelmu dají do klece. U těchto skorolidí asi nezbude nic jiného, než udělat totéž.
17.11. | 10:45 broucek55
0
Náhlasit nevhodný komentář
19let jim je a co z nich je i bude jen darmožrouti a kriminálníci popravit pro výstrahu druhým věznům co na popravu neuspěšnou jen čuměli
17.11. | 06:45 Bohumír Trnka
0
Náhlasit nevhodný komentář
Trest smrti je u nás zrušen a EU by se zbláznila, kdyby se obnovil. Proč to tedy nezařídit tak, že je najdou oběšené a oznámí se sebevražda? Účelu bude dosaženo.
17.11. | 00:48 kammil1203
0
Náhlasit nevhodný komentář
Půjčte mi ty 2 hrdiny, já z těch grázlíků udělám beránky, ale nesmíte mne za to soudit. Stát se z těma š.m.e.j.d.a.m.a. moc mazlí. Z těchto z.r.ů.d. nikdy nic nebude. Utratit a věřte, že už nikomu nebudou škodit. Škývaru a Černého bych postavil ke zdi a bez ostychu bych je uklidnil jednou střelou ...
16.11. | 22:16 anetkafilip
0
Náhlasit nevhodný komentář
To jsme na tom tak dobře, že si můžeme dovolit živit dalších X let takovou spodinu? Zavést trest smrti nebo do dolů a jednou do roka na světlo... Slušní lidé se se toho bát nemusí. Snad jednou přijde doba, kdy to už konečně někomu dojde a začne vše řešit ve prospěch normálních lidí. Zatím je tomu ...
16.11. | 14:46 kalnormin1
0
Náhlasit nevhodný komentář
Tohle tedy na žertování nevypadá. Měl být zachován trest smrti pro jasné vrahy. S těmito lumpy to půjde celý život a budou společnost jen na obtíž.
16.11. | 13:25 Ricardo Pizzutti
-1
Náhlasit nevhodný komentář
moc se s nima mažou.odprásknout a je klid.Čínu sice moc nemusim ale tohle mají opravdu vymakaný do posledního detailu.a tihle dva naprosto zbytečný zvířata(omlouvám se zvířatům) by v číně byly už dáááávno pod drnem.pokud zautočily na eskortu nechápu proč je neodbouchli.těch peněz co to bude stát ...
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme