Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.11. 2011 18:22

Vězni věšeli na záchodě spoluvězně! Dostali 15 a 12 let navrch!

vězni chtěli oběsit spoluvězně
Zdroj: Mediafax
Jan Škývara (vpravo) spolu s dalším vězněm chtěli oběsit dalšího odsouzeného

Dva mladí vězni, Martin Černý a Jan Škývara (oba 19), byli ve středu za pokus vraždy odsouzeni v Ústí nad Labem k 15, respektive k 12 letům vězením. Oba muži se podle soudu pokusili loni v srpnu na oddělení pro mladistvé ve věznici ve Všehrdech na Chomutovsku na WC oběsit spoluvězně.

Černý, který byl označen organizátorem činu, má být po vykonání trestu umístěn do detenčního zařízení. Předsedkyně senátu Kamila Krejcarová v odůvodnění rozsudku řekla, že ani trest ho podle znalců neodradí od páchání násilných trestných činů, je proto třeba ho umístit do zabezpečovací detence. "Jeho resocializace bude i tak velmi obtížná. Svědčí o tom, jeho vyjádření na závěr hlavního líčení. Činu sice litoval, ale nakonec řekl, že si to poškozený zasloužil. O prodloužení detence bude soud každý rok rozhodovat na základě jeho chování," uvedla Krejcarová.

 

vězni chtěli oběsit spoluvězně
Zdroj: Mediafax Martin Černý pomáhal Škývarovi s věšením spoluvězně

 

ČTĚTE TAKÉ:

PŘÍŠERNÉ! Vězni znásilňovali čtrnáctiletou dívku!


Spoluvězně vylákali Černý se Škývarou z ložnice v noci na WC. Černý ho držel a Škývara mu přes krk přehodil pásek a snažil se ho škrtit. Napadenému se ale pod pásek podařilo vsunout ruku a po chvíli se vyprostil a vrátil se zpět na ložnici. Incidentu přihlíželo několik vězňů, ale nikdo z nich se na něm přímo nepodílel, ale ani nijak nezasáhl. Až asi po dvou týdnech oznámil jeden ze svědků, co se stalo.


Černý i Škývara jsou od dětství v dětských domovech, později byli umístěni do výchovných zařízení, kde měli kázeňské problémy. Oba byli už několikrát odsouzeni za různé majetkové i násilné trestné činy. Škývara má na svědomí loupež, Černý znásilnění a vydírání mezi chovanci výchovného ústavu. Podle znalců mají oba narušenou osobnost a jsou agresivní.

 

PSALI JSME:

RVAČKA VE VĚZENÍ! Zemřelo 20 vězňů


K pokusu vraždy se nikdy nepřiznali. Hájili se tím, že to byla jen legrace, chtěli spoluvězně postrašit, protože je ve vězení za vraždu starého muže, tak aby poznal, jaké to je, když někomu jde o život. I jejich obhájci navrhovali zproštění obžaloby nebo mírný trest, státní zástupce navrhl nepodmíněné tresty.

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:


Škývara se proti rozsudku na místě odvolal, Černý a státní zástupce si ponechali lhůtu.

 

tn.cz / Mediafax