Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.4. 2013 19:48
ignorovali závory

ŠÍLENÉ VIDEO: Závory jsou dole, čeští řidiči ale přejíždějí koleje

Zdroj: TV Nova

Spuštěné závory řidiče příliš netrápí. Televizi Nova se podařilo na jediném železničním přejezdu během půl hodiny natočit minimálně deset aut, kteří přejížděli i přes spuštěné závory.

Video Nova natočila u Staré Boleslavi. Během půl hodiny tam přes spuštěné šraňky přes přejezd přejelo minimálně deset aut a dokonce i jedna dodávka. Za tu dobu tam projely i dva vlaky.


V místě nefungovala signalizace, ale ani to řidiče neomlouvá. "Došlo k výpadku proudu a závory se přepnuly do nouzového režimu. Ale ni v tomto případě nesmí řidič na přejezd vjíždět, protože tím porušuje zákon," řekl mluvčí Správy železniční dopravní cesty Tomáš Drvota.
 

V úseku vlaky jezdí i více než sto kilometrů v hodině. "Lítají tu až 120 v hodině, ale lidi přes ty přejezdy prostě jezdí,“ dodal místní obyvatel.

 


Lidé tak zbytečně riskují svůj život. Jenom letos došlo na přejezdech už ke 49 nehodám a zahynulo při tom deset lidí. Při každé šesté nehodě na železnici zemře člověk, a přesto auta jezdí na červenou přes přejezdy pořád dál. V roce 2012 na nich došlo k 189 nehodám.
 

tn.cz / TV Nova / anš