Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.12. 2010 16:46

VIDEO: Opilá žena si podpálila auto. Shořel i další vůz!

Zdroj: TV Nova

Dramatické okamžiky prožili obyvatelé ostravského sídliště Dubina. Na parkovišti tam zničehonic začalo hořet auto, v němž seděla zřejmě opilá žena. Vůz kompletně shořel, žena utrpěla zranění.

Nepochopitelná událost se odehrála v úterý vpodvečer na ulici Františka Formana v Ostravě-Dubině. Obyvatelé si všimli, že v jednom z aut zaparkovaných před domem, sedí už zřejmě delší dobu žena, jevící známky silné opilosti. V tu chvíli netušili, že zanedlouho vypukne drama.

“Šla jsem zrovna z obchodu, a všimla jsem si žluté fabie s olomouckou espézetkou, protože se mi zdálo, že auto má rozsvícená světla. Uvnitř seděla žena, a vypadala, jako když spí. Vyšla jsem nahoru do bytu, a vzápětí na mě klepala sousedka, že se z toho auta valí kouř,“ říká Gabriela Žitniková.

“Myslím, že seděla opilá v autě, možná tam měla láhev s alkoholem, a zřejmě si zapálila cigaretu, která jí vypadla, když usnula, a podpálila si ho sama. Plameny se totiž valily z kabiny, a hořelo to tak rychle, že to podle mě jinak být nemohlo,“ říká další z obyvatel blízkého domu, který si nepřál být jmenován.

“Utíkala jsem dolů, z auta šlehaly plameny, ta žena stála hned u něj, jednou rukou se držela za obličej, a druhou rukou smetávala na hořící auto sníh z mého auta,“ popisuje události Gabriela Žitniková. “Křičela jsem na tu ženu, ať utíká pryč, že to může vybuchnout, a snažila jsem se zachránit svoje auto, které parkovalo hned vedle hořícího. Podařilo se mi odjet, a pak jsem se vrátila k požáru. Žena pořád stála u auta, a potácela se. Myslím, že byla hodně opilá. Neměla ani pořádně obuté boty, bundu měla obráceně. Pak z našeho domu vyběhli sousedé, a začali hasit, já jsem jim pomáhala,“ dodává Žitniková s tím, že požár auta provázela celá řada menších výbuchů.

“Měla jsem strach hlavně o naše malé děti, kterých v domě bydlí několik, protože kdyby to auto vybuchlo, mohlo to dopadnout špatně,“ říká Gabriela Žitniková.


Mezitím se z hořící fabie přenesl oheň i na vedle stojící octavii, jejíž majitelé nebyli doma, a nemohli svůj vůz zachránit. Plameny tak bleskově zachvátily i toto vozidlo, a navzdory snaze obyvatel, kteří natáhli hadici z domovního hydrantu, a snažili se požár hasit, byla obě auta totálně zničena.

“Hasiči po příjezdu uhasili obě vozidla, a uchránili před ohněm třetí auto. Pak předali do rukou zdravotníků uživatelku fabie, která utrpěla popáleniny na ruce,“ řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Celou událost teď vyšetřuje policie. “Požár dvou automobilů vyšetřujeme ve spolupráci s hasiči, šetření je ale na začátku. Zatím ještě nebyla vyslechnuta ani uživatelka vozu, takže k příčině vzniku požáru se zatím nelze vyjádřit,“ uzavřela mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

Marek Švidrnoch
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Reklama