Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?

Aktualizováno 9.5. 2009 19:50

VLAKOVÉ NEHODY: tři zranění v autě, mrtvá žena na kolejích

Na Kladensku se srazil vlak s autem. Tři lidé skončili v nemocnici. V Opavě vlak zabil ženu ležicí na kolejích.

V sobotu po třetí hodině odpoledne na Kladensku vjel pod kola vlaku starý žigul, lokomotiva hrnula auto ještě asi sto metrů po kolejích před sebou. Tříčlenná posádka auta měla neuvěřitelné štěstí, že srážku s vlakem přežila. Nehoda se stala na železničním přejezdu mezi obcemi Klobuky a Páleček.

Nejhůře dopadl sedmadvacetiletý řidič, se kterým odletěl vrtulník do pražské střešovické nemocnice. "Muž utrpěl mnohočetná vážná zranění," komentovala stav zraněného mluvčí středočeské záchranky Tereza Janečková.

Devatenáctiletou a osmnáctiletou ženu odvezla sanitka do nemocnice. Mladší z žen utrpěla poranění břicha a páteře  Druhá žena vyvázla se  zraněním hlavy. Cestujícím ve vlaku se nic nestalo.

V Opavě přejel vlak ženu

Devětačtyřicetiletou ženu z Havířova zabil v noci na sobotu vlak jedoucí z Opavy do Krnova. Žena už ležela v kolejišti, když
si jí strojvůdce vlaku projíždějícího Opavou všiml. Zhruba sto metrů před ní začal brzdit, ale neúspěšně, upřesnil policejní mluvčí René Černohorský.

Nehoda se stala po 23. hodině mezi nádražím Opava-západ a železničním přejezdem na Vančurově ulici, poblíž ulice Stará Silnice. Proč žena ležela na koleji, zatím policie neví.

V nočním vlaku cestovali směrem na Krnov tři lidé, nikdo z nich se po náhlém použití rychlobrzdy nezranil. Dechová zkouška u strojvůdce neprokázala, že by před jízdou pil alkohol.

"Opavští policisté zahájili v dané věci úkony trestního řízení a žádají případné svědky, aby policii poskytli jakékoli informace, které by událost mohly objasnit," dodal Černohorský.

tn.cz / ČTK