Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 3. 8. 2013
brutální vražda

Vrah Petry z Jihlavy poslal jejím rodičům omluvný dopis! Nepřijali ho

Zdroj: TV Nova

Tomáš Zavřel - jeden z mladíků obviněných z vraždy 15leté Petry z Jihlavska - napsal z vazby omluvný dopis rodičům zavražděné dívky. Buď se v něm hnulo svědomí nebo jedná čistě účelově a snaží se připravit si lepší pozici u soudu. Tak jako tak ovšem zdrcení rodiče jeho omluvu odmítají.

"Napsal tam, že se omlouvá, že to dělal v afektu nějakým. Jestli byl pod drogama nebo čím, nevím," říká Otec zavražděné Petry Jaroslav Vondrák a odpustit nechce. Zavřel jim zavraždil dceru. Brutálně,nepochopitelně a hlavně bezdůvodně.

 

"Nevím, kde se to ve mně vzalo, ale vím, že mě to bude trápit, až do konce mého života. Kdyby existovala možnost vrátit čas, nebo vyměnit můj život za Petry, tak bych to bez jakéhokoli přemýšlení udělal," stojí v dopisu. "Může se omlouvat, jak chce," nepřijímá otec Petry jeho omluvu. Podle Petřiných rodičů jedná účelově - jen proto aby u soudu případně dostal nižší trest. A Petru jim to stejně vrátit nemůže.

Přitom podle výpovědi druhého z obviněných mladíků Michala Kisiova to byl právě Zavřel, který rozhodl o Petřině smrti. "Když kluci přišli, tak mi Tomáš řekl, že když už jsem jí vyhodil a takto to skončilo tak to musíme dodělat, musíme jí zabít aby se to neprovalilo," vypovídal Zavřelův komplic Michal Kisiov.

 

Rodiče Petry podle svých slov půjdou k soudu s vrahy jejich dcery, chtějí se jim podívat do očí , chtějí vědět proč mladíci něco takového udělali. Kisiovovi se Zavřelem hrozí výjimečné tresty.Soud by mohl začít už na podzim.

David Pik tn.cz / hru