Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 17. 4. 2014
Vraždy v ulicích

Vraždy taxikářů nejsou ničím výjimečným! PODÍVEJTE SE na jejich PŘEHLED!

V těchto vozech jezdili zavraždění taxikáři - 1
Zdroj: Policie ČR

V Praze byli v letošním roce zavražděni již 3 taxikáři. Když pomineme fakt, že po Praze může běhat sériový vrah, nejsou vraždy taxikářů v České republice ničím výjimečným. Ve valné většině případů se ale jednalo o loupežné vraždy.

20.3.1996 - Petr F.

Žárlivý policista zastřelil 20. března roku 1996 taxikáře Čestmíra K. Policista Petr F. se nejprve vydával za běžného zákazníka. Když ale došlo na placení, policista taxikáře ze žárlivosti vůči vlastní manželce zastřelil a jeho tělo zakopal v šáreckém údolí. Taxikáři ještě uřezal hlavu, kterou hodil do Vltavy. Po příchodu domů se pak svou manželku pokusil znásilnit.

 

Policista Petr F. byl za svůj čin odsouzen na 12 let. Ty si ale nikdy neodseděl, ve vězení totiž spáchal sebevraždu.

 

17.8.2009 - Luboš Miko

Nebezpečný Luboš Miko byl odsouzen k doživotnímu vězení za vraždu taxikáře (†70) v pražských Kunraticích a také za napadení dvou žen. 

 

Miko se nechal od taxikáře svézt do pražských Kunratic. Tam ho ale dvakrát střelil do hlavy, oloupil o peníze a mobilní telefony a jeho auto pak zapálil. Stopy se mu ale zahladit úplně nepodařilo. Kriminalisté nalezli na povalující se láhvi jeho DNA.

 

V Praze 4 se Miko vloupal do jednoho z bytů, ve kterém ale spala jeho majitelka (62). Ta se samozřejmě začala bránit. Miko ji pobodal do hlavy a do hrudníku.

 

Další obětí mohla být žena (47), které chtěl Miko uloupit kabelku. Mačetou ji připravil o části několika prstů, útok ale přežila.

 

22.10.2011 - Petr Špecián

Náhodní kolemjdoucí objevili ve večerních hodinách u nádraží v Čelákovicích pobodaného taxikáře (†63). Na místo vyrazili záchranáři, muž ale při převozu do nemocnice zemřel.

 

Prakticky okamžitě se rozjelo rozsáhlé pátrání, jehož výsledkem bylo zadržení Petra Špeciána, který se k loupežné vraždě taxikáře přiznal. Špecián nasedl do taxíku u divadla Brodway v Praze, poté se nechal odvézt do Čelákovic. Tam kvůli peněžence taxikáře pobodal do krku. I s penězi poté z místa utekl. Špecián skončil na 17 let ve vězení.

 

9.6.2013 - Němečtí mladíci

Dva mladíci (16 , 22) z německého Rottenburgu 9. června loňského roku v Praze nasedli do taxíku a nechali se odvézt do Radlické ulice. Tam brutálně sekerou ubili řidiče taxíku, kterého následně oloupili o peníze. K čínu se oba po dopadení přiznali. V době vraždy byli na útěku z pasťáku.

 

Kdo přesně stojí za vraždami třech pražských taxikářů, které někdo zastřelil na konci ledna a 10. dubna, musí vyšetřit kriminalisté pražské mordparty. Podle našich informací pracují s několika verzemi, pachatele zatím ale nemají.

 

 

 

TN.cz