Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 23.4. 2010 06:40

Výbuch rozmetal půlku garáže. Uvnitř zemřel mladík

Zdroj: TV Nova

Zlínští záchranáři v Hluku na Uherskohradišťsku vyprostili z trosek garáže tělo muže, kterého ve čtvrtek po půl šesté večer pohřbily sutiny po výbuchu.

Uvedl to mluvčí zlínských hasičů Ivo Mitáček s tím, že při výbuchu se zhruba polovina garáže zřítila.


"Pod troskami jsme objevili tělo muže, kterého lékař po vyhrabání z trosek a následné prohlídce prohlásil za mrtvého," řekl Mitáček. Dodal, že požár, který zdemolovanou garáž zachvátil, musely zlikvidovat jednotky hasičů.


Na místo dorazil tým kriminalistů z Uherského Hradiště, kteří se zabývali příčinami neštěstí. "Mrtvým mužem je pětadvacetiletý mladík," řekl policejní mluvčí Aleš Mergental. Podle prvotních informací měla výbuch způsobit tlaková láhev.


To se ale zatím nepotvrdilo. "Na místě jsme objevili propanbutanovou láhev, ale byla nevybuchlá. Nacházela se tam i kyslíková láhev, která ale rovněž neexplodovala. Podle výpovědí svědků se ale v objektu nacházela munice, která mohla způsobit výbuch," podotkl Mergental.


Hasiči i policie na místě zasahovali přibližně do 20. hodiny, s příchodem tmy ale práce přerušili. "Kvůli podezření, že se v garáži může nacházet munice, jsme také požádali o pomoc pyrotechnika. Ten na místo přijede v pátek ráno a budeme pokračovat v šetření tragédie," dodal Mergental.

tn.cz / Mediafax