Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?

Aktualizováno 26.6. 2012 11:02
lidský hyenismus

Vydávala se sociální pracovnici a okradla v Brně 40 babiček

Třiapadesátiletá podvodnice v Brně okrádala seniorky. Vydávala se za sociální pracovnici a půjčovala si peníze na vymyšlené pokuty.

Ke 40 případům se přiznala třiapadesátiletá podvodnice, která v Brně okrádala seniorky. Žena měnila podobu a vydávala se za sociální pracovnici. Sdělil to agentuře Mediafax brněnský policejní mluvčí Pavel Šváb.
 

Žena seniorky okrádala od loňského března. "Případy okradených seniorek plnily statistiky s železnou pravidelností. Neznámá seriózně vystupující žena se představila jako sociální pracovnice a po seniorkách chtěla, aby jí půjčily několik tisíc korun kvůli zaplacení pokuty a demontáži botičky z vozidla. Jakmile peníze získala, byt opustila a zmizela," řekl Šváb.
 

V jednom případě podle něj pachatelka ukradla starší paní peněženku s dvacetikorunou, jiné namluvila historku, že nastupuje na pozici donáškové služby a požadovala finanční zálohu.

ČTĚTE TAKÉ:

Podvodník okradl stařenku o dvacet tisíc. Vydával se za jejího vnuka
 

"Podle popisu jsme vytipovali možné pachatelky a později jsme určili podezřelou. Ta se ovšem bránila nastražené pasti tím, že měnila podobu. Nakonec nás stopy zavedly na adresu, kde se zdržovala. Žena se dušovala, že si své odseděla a už je čistá. Při výslechu se ale doznala ke všem čtyřiceti případům," uvedl mluvčí.
 

Podvodnice kradla vždy přibližně jednou do měsíce. Druhovi, který nic netušil, ráno vždycky oznámila, že jde pracovat do baru.
 

Za stejné podvody byla přitom už dříve odsouzená v Praze. potom se přesunula do Brna. "Teď je ve vazbě. Okradeným ženám se omluvila dopisem. Za krádeže a podvody jí hrozí až pětileté vězení," uzavřel Šváb.

 

cob tn.cz / Mediafax